Akcja serwisowa

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
olewicz
 

08 sty 2008 17:32

pioter napisał(a):Nie, u mnie akurat nie ma takich objawów. Jedynym skrzypkiem jest kierownica, ale jak się dziś w ASO okazało, po prostu taka już będzie :D


Kierownice u mnie i kumpla tez naprawiali, podkleii tasma i jest cisza. Dzisiaj bylem w ASO bo mi raz radio sie zawiesilo i nie chcialo wstac - musialem wyjac bezpiecznik. Spisali numer i wyslali do centrali KIA zeby sprawdzic czy podlega wymianie. Co do luznego prawego naroznika to powiedzieli mi ze tak ma byc bo zaczepy sa od strony przedniej szyby a nie ma nic od strony slupka co mialoby to trzymac :? . Powiedzieli ze rozbiorka calej tapicerki najlepiej jak sie troche ogrzeje zeby plastiki lepiej spasowac. Po czym pan zniknal na godzinke i cos poprawil w narozniku... mowiac "powinien byc pan zadowolony" i rzeczywiscie jest cisza... jakiej ten samochod jeszcze nie slyszal :mrgreen: Reasumujac skrzypiala kierownica, podszybie, konsola centralna i prawa strona tapicerki na laczeniu ze slupkiem - i wszystko naprawili - odpukac nowych przygod

AUTOR WĄTKU
less
 

08 sty 2008 19:01

olewicz napisał(a):
pioter napisał(a):Nie, u mnie akurat nie ma takich objawów. Jedynym skrzypkiem jest kierownica, ale jak się dziś w ASO okazało, po prostu taka już będzie :D


Kierownice u mnie i kumpla tez naprawiali, podkleii tasma i jest cisza. Dzisiaj bylem w ASO bo mi raz radio sie zawiesilo i nie chcialo wstac - musialem wyjac bezpiecznik. Spisali numer i wyslali do centrali KIA zeby sprawdzic czy podlega wymianie. Co do luznego prawego naroznika to powiedzieli mi ze tak ma byc bo zaczepy sa od strony przedniej szyby a nie ma nic od strony slupka co mialoby to trzymac :? . Powiedzieli ze rozbiorka calej tapicerki najlepiej jak sie troche ogrzeje zeby plastiki lepiej spasowac. Po czym pan zniknal na godzinke i cos poprawil w narozniku... mowiac "powinien byc pan zadowolony" i rzeczywiscie jest cisza... jakiej ten samochod jeszcze nie slyszal :mrgreen: Reasumujac skrzypiala kierownica, podszybie, konsola centralna i prawa strona tapicerki na laczeniu ze slupkiem - i wszystko naprawili - odpukac nowych przygod


To jeszcze napisz który to Serwis tak się popisał, bo widzę że obaj jesteśmy z tej samej okolicy

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re Olewicz

08 sty 2008 21:27

A czy po naprawieniu prawego narożnika jest on tak samo spasowany jak lewy, czy jest wyraźnie wyżej? U mnie i u Piotera jest wyżej niż po prawej stronie, ale nie jest juz luźny (chyba musieli przy naprawie coś wsadzić miedzy narożnik a to co jest pod nim- ASo Olsztyn).
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Boski
 

08 sty 2008 21:56

a ja tak ostatnio zrobiłem sobie teścich plastików pojezdziłem po dziurach radio wyłączyłem i była o dziwo cisza. Nie znaczy to absolutnie ze jest idealnie tylko ze niektóre dziwne dzwięki pojawiaja sie czasem po to zeby znów zniknąc tak jak np takie puk puk puk jakby wewnątrz deski gdzies za radiem albo wzy to nie cb radio bo chyba od tamtego czasu jak je przymocowałem do konsoli srodkowej to takie cus m isie dzieje

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

08 sty 2008 22:04

U mnie też cisza i oby tak dalej :lol:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

08 sty 2008 22:08

wywaliło mnie to 2 raz mi się nie chce pisąc

tez mam to puk puk z wew deski po naprawach i puk puk wew mocowanie schowka

do tego od wczoraj tylko co chwilę bezpiecznik wyciągam radia i jeszcze wycieraczki mi sięnie zatrzymują na dole szyby bieraz tylko 10 cm powyżej - mam foto
kiła syf -meciąc bez usterki miesiącem straconym
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
olewicz
 

08 sty 2008 22:51

To jeszcze napisz który to Serwis tak się popisał, bo widzę że obaj jesteśmy z tej samej okolicy


Soley w Zabrzu. Obsluga mila. A czy sie popisal... to zycie pokaze :) Na razie jest ok.

AUTOR WĄTKU
olewicz
 

Re: Re Olewicz

08 sty 2008 22:56

zucio1 napisał(a):A czy po naprawieniu prawego narożnika jest on tak samo spasowany jak lewy, czy jest wyraźnie wyżej? U mnie i u Piotera jest wyżej niż po prawej stronie, ale nie jest juz luźny (chyba musieli przy naprawie coś wsadzić miedzy narożnik a to co jest pod nim- ASo Olsztyn).


Jest nadal wyzej ale chyba nie wyzej niz byl i juz nie jest tak luzny. Roznica miedzy lewym a prawym to moze 5mm. Nie przeszkadza mi to bo ustalo stukanie.
Tez mi sie wydaje ze wsadzili cos pod ten naroznik. Jak ten patent zadziala to nie bede na wiosne jechal zeby deske rozbierali. Jak na razie jestem zadowolony z efektow.

AUTOR WĄTKU
siuto
 

14 sty 2008 09:21

jako ze jest to temat o akcjach serwisowych to napisze to co juz pisalem w innym temacie.
w sobote po wizycie w serwisie wspomnialem o bablach na podszybiu.

Pan zareagowla troszke nerwowo i powiedzial ze ma jakies info w tej sprawie z W-awy.
W razie zglaszania sie klientow z tym problemem ma natychmiast informowac centrale, sprawa pilna - tak by to mozna strescic.

Teraz czekam na odzew.
Tak mysle sobie ze tez jest jakas akcja serwisowa z tym zwiazana.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 sty 2008 14:51

bąble to ja już pól roku temu zgłaszałem
w październiku wreszcie do nich dotarło i ZAPEWNIONO mnie że jest wymiany deska
w czwartek mi wymieniają- byłem dziś po pismamch osobiście się umówić
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

14 sty 2008 17:31

sensor napisał(a):bąble...
w czwartek mi wymieniają- byłem dziś po pismach osobiście się umówić


To sensor póki Ci jeszcze nie wymienili deski to zrób jakąś fotke przykładowego bąbla lub kilku żeby było widać o co chodzi.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 sty 2008 17:48

bąbelki jak bąbelki jeden na wysokości poduszki pasażera i rzędke kilku na wysokości radia -nie wiem czy telefonem wyjdzie to na foto zobacze

AUTOR WĄTKU
reality
 

NO TO SÂŁUCHAJCIE

26 cze 2008 13:31

PISZE to głównie SPECJALNIE DLA: SENSORA, LELASA, PIOTERA I OLEWICZA:

witam-po 3-krotnym pobycie u dealera PANA POKORSKIEGO W ŁODZI - FOTEL naprawiono ! nikt nie chcizł mi zdradzić jak, ale auto oddałem aż na 4 dni... żenada i arogancja...

auto zaraz potem sprzedałem... !!!!!!!!! POWIEM JEDNO - firma KIA NA POLSKIM RYNKU JESZCZE "NIE DOROSŁA" DO SPRZEDAŻY SAMOCHODÓW! MOŻE ZA PARĘ LAT...

POLECAM GOLFA V - SĄ WYPRZEDAŻE W VW - NOWEGO GOLFIKA V 1,6 NA MAX WYPASIE WYCIĄGNĄŁEM OD NICH W CENIE CEEDA OPTIMUM + 1,6 - CZYLI ZA 59TYŚ. ZŁ, a to jednak zawsze vw... :-)

JEŻDZĘ JAK PANISKO - NIC NIE SKRZYPI, NIE PUKA, NIE STUKA... jedyny mankament to że jest troszkę mniejszy w środku niż ceed... ale to nie problem. przeżyje...

SPRAWA BĄBLI NA DESCE ROZDZIELCZEJ: u mnie pojawił się jeden - mały na samym środku - powiększał się na słońcu, a zmniejszał w cieniu... jakby oddychał... tandeta! usterka nie do naprawienia! serwis nie chciał słyszeć o wymianie deski ! olewka!

SPRAWA KIEROWNICY-SKRZYPIENIE - u mnie pojawiało się w momencie dodawania gazu i hamowania - w zasadzie nie do naprawienia - serwis uznał że to naturalne zurzycie i mówili że "sie ułoży"... (po 9000tys km!) i odmówili naprawy - CHODZI O KIA POKORSKI W ŁODZI! usterka nie do naprawiania! bez złudzeń!

SPRAWA TRZESZCZĄCEGO FOTELA - nie oszukujmy się - serwisy w ŁODZI nie umiały naprawić tego fotela przez pierwszy rok użytkowania przeze mnie auta... udało się to po roku czasu... trzeba fotel rozbebeszyć i jakieś śruby skręcić... nie dajcie sobie kitu wciskać ze to wina aktywnego zagłówka!

SPRAWA SKRZYPIENIA NA PODSZYBIU - PRAWA STRONA: - nie udało się usunąć az do momentu sprzedaży auta - sprzedałem ze skrzypieniem... podobno to skrzypi sensor temperatury (wiązka przewodów pod spodem też) na zmiane z listwą podszybia - to ta wąska od wylotu powietrza + mocownie kokpitu przy słupku - słowem całość do kitu! domowy sposób - podważyć listwę i upchać kawałek husteczki higienicznej, a kable sensora ubwiązać taśmą klejącą! pomaga na jakiś czas dopuki się całość znów nie uleży na polskich dziurawych jezdniach-sprawdzałem!

LUDZIE SPRZEDAJCIE TO G... tak jak ja NO BO NA PEWNO DO 100TYŚ SIĘ ROZLECI. POWIEM TAK-KUMPEL KUPIŁ DACIE LOGAN I GO WTEDY WYŚMIAŁEM... PO PÓŁ ROKU ON WYŚMIAŁ MOJE KŁOPOTY Z CEEDEM... MIAŁ RACJĘ... U NIEGO NIC DO DZIŚ NIE SKRZYPI... A U MNIE WSZYSTKO SKRZYPIAŁO... JEDYNE CO PRZEZ ROK ROBI TO LEJE PALIWO W TEGO LOGANA I JEŻDZI...

polecam golfa v - mają gigantyczne obniżki w vw na ten model! nie wychodzi drożej od KIA - POWAŻNIE!

pozdrawiam wszystkich forumowiczów i znikam z forum! hejka.

powodzenia - choć to walka z wiatrakami...

AUTOR WĄTKU
maestro
 

26 cze 2008 13:49

skrzypienie kierownicy, trzeszczący fotel, bąbel na desce, skrzypienie na podszybiu.... dla mnie byłoby to za mało aby zniechęcić się do auta

a co mają powiedzieć Ci, którzy mają kłopoty z lakierem ?

całe szczęście, że nikomu jeszcze nie zatarł się silnik, nie urwał się wahacz, nie wypadła skrzynia :) to byłaby dopiero krytyka

proponuję poczytać fora innych nowych aut i problemy ich właścicieli... nie piszą oni o trzeszczących kierownicach czy jakiś bąblach.... często są to poważniejsze awarie, a w przypadku ceeda wydaje mi się, że najgorzej wygląda sprawa lakieru, oczywiście bardzo uciążliwa bo widoczna.

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

26 cze 2008 14:07

maestro napisał(a):całe szczęście, że nikomu jeszcze nie zatarł się silnik, nie urwał się wahacz, nie wypadła skrzynia :) to byłaby dopiero krytyka


Ze skrzynką to mieliśmy jeden przypadek tu na forum ;) :) Ale jakoś ostro nie było :)

Zaś w kwestii golfa powiem tylko jedno - jest typowym przejawem niemieckiej techniki. Solidna konstrukcja etc , ale zupełnie bez polotu jeśli chodzi o wnętrze. Wygląda tak samo jak w Skodzie Fabii... Kupując takie auto oczekiwałbym czegoś znacznie lepszego. O problemach z listwami zapłonowymi itp już nie będę wspominał :)

AUTOR WĄTKU
maestro
 

26 cze 2008 14:18

<span>MikeTNK</span> napisał(a):Ze skrzynkÂą to mieliÂśmy jeden przypadek tu na forum Ale jakoÂś ostro nie byÂło


pamietam

znowu bedzie troche offtopic .....nawet gdyby golf byÂł taĂąszy od ceed'a nie kupilbym go, z jednej prostej przyczyny... proceed jest duÂżo ladniejszy i przezyje to ze za jakis czas cos zacznie trzeszczec, a serwis..... w ostatecznosci wezme mÂłotek, przecinak i sam naprawie to co sie zepsuje :)

AUTOR WĄTKU
xabeman
 

26 cze 2008 19:04

Problem trzaskow, lekkich stukow czy rezonansow nie jest tylko problemem KIA CEE'D. Jest to problem wszystkich marek. Zgadzam siĂŞ z opinia, ze golf ma znacznie wyzsza renome, ale nie wiele z tego wynika. Generalnie golfy wcale nie sa liderami bezawaryjnosci. Niedoscigniony wzorzec jak Golf II nie jest produkowany od 17 lat. Od tego czasu wiele sie zmienilo.

Dodam tez, ze za te halasy czesciowo odpowiadaja nasze drogi. Wskutek jazdy po dziurach i innych nierownosciach caly samochod wpada w rezonans i wszelakie wibracje. To roznosi sie po calym nadwoziu. I nie chodzi tylko o zawieszenie. To poprostu zuzywa caly pojazd.

I taka mala ciekawostka. W samochodach wyposazonych w H7 klienci w wielu markach maja problem z koniecznoscia wymiany tych zarowek. Ale wbrew pozorom wcale nie musza byc przepalone. Czesto zdarza sie, ze maja pozrywane wlokna. Powod: drgania przenoszone przez pojazd do reflektorow podczas jazdy.

Natomiast co do usuwania takich przypadlosci i halasow moze byc roznie. Nie zawsze gwarant, w Waszym przypadku Kia Motors Polska, chce zajmowac sie takimi rzeczami czy tez pokrywac koszty usuwania skutkow swojego niechlujstwa. A jest to w koncu poprawianie fabryki. Serwisy tez licza swoje pieniadze.

Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

27 cze 2008 12:11

No có¿, ¿ycze Reality aby by³ zadowolony z nowego nabytku. Ja mimo wszelkich drobnych k³opotów nadal nie ¿a³ujê decyzji o kupnie cee'd-a. Poza tym wiem, ¿e problemy dotykaj± samochodów wszelkich ma¶ci i marek i prze¶wiadczenie, ze jak kupujê VW to tylko przegl±du po prostu mnie rozbawia. Nie zdziwi³bym siê, gdyby za pó³ roku na forum Golfa kto¶ o nicku reality napisze "LUDZIE SPRZEDAJCIE TO G... tak jak ja NO BO NA PEWNO DO 100TY¦ SIÊ ROZLECI. POWIEM TAK-KUMPEL KUPI£ DACIE LOGAN I GO WTEDY WY¦MIA£EM... PO ROKU ON WY¦MIA£ MOJE K£OPOTY Z CEEDEM i GOLFEM ... MIA£ RACJÊ... U NIEGO NIC DO DZI¦ NIE SKRZYPI... A U MNIE w GOLFIE WSZYSTKO SIÊ PSU£O... "
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

27 cze 2008 12:30

Tak sobie czytam i nasuwa mi się jedno pytanie: czy na te wszystkie wyżej wymienione usterki cierpi ktoś, kto kupił auto wyprodukowane w 2008 roku? Bo jeśli nie, to sprawdziła sie stara prawda sprzedana mi przez mądrych ludzi-że jak auto jest pierwszy rok na rynku to się go nie kupuje, bo wtedy maja prawo wyłazić wszystkie tzw. "wady wieku dziecięcego". Z tym, ze takie wady wyłażą tak samo w Ceedzie jak i w Audi A6 Avant (słynna klapa-gilotyna).

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

27 cze 2008 16:27

<span>Sajmon</span> napisał(a):Tak sobie czytam i nasuwa mi się jedno pytanie: czy na te wszystkie wyżej wymienione usterki cierpi ktoś, kto kupił auto wyprodukowane w 2008 roku?


ja mam Ceeda z marca 2007 i żadnych usterek nie było :mrgreen:

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl