TVN TURBO KAMERA odcinek II + Auto Swiat !!!

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Czy jestes sk³onny przy³¹czyc siê do aktywnego dzia³ania w informowaniu mass mediów o pseudo jakosci samochodów markii kia?

tak
58
43%
nie
78
57%
 
Liczba głosów : 136
Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

05 maja 2009 15:45

to ja z innej beczki widzieliście Turbo Kamere z VW???????????/ i Pana rzecznika VW =gośc powinien zarabiać 10 razy tyle co ten z KIA i na szkolenia powinni do niego jeździć
nie widziałem od początku odcinka ale: chodzi o to że naściemnieli włascicielowi VW w ASo i niby naprawiali a nie naprawiali i wreszcie tak przeciągali że się gwarancja skończyła
wtedy ktoś Panu podpowiedział że ma się powołac wyżej i na nieskuteczna naprawe itd
sprawa trafiła w VW centrali i co Pan rzecznik mówi ??????!!!!!!!!!
że jak się pojedzie do Aso i tam jakiś TYPEK/CWANIAK (nie pamiętam jakiego określenia gośc użył)-stwierdza że TTTM to trzeba powiedZiec temu TYPEKowi/CWANIAKowi że nie ma TTTM że skoro jest ppsute TO SIĘ DA NAPRAWIĆ KONIEC KROPKA

i dalej jest jest po gwarancji ALE ( i tu rewelacyjny ton pPana rzecznika w ładnych słowach i między wierszami powiedziane)
to jest VW i ich stać na taki gest dla klienta że zrobią mu to ZA DARMO PO GWARANCJI

i co ile tysięcy włąscicieli aut to oglądało?????????!!!!!!!!!
i mają reklame MARKI za kilka marnych tysięcy zlotych
ludzie oglądają i myślą prosze to JEST FIRMA


dzięuję za uwagę :twisted:
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
gruby220
 

05 maja 2009 17:00

A to dobre...niewidzialem...ale zgadzam sie z kolega Sensorem ze tak powinen zachowac sie przedstawiciel firmy bo to dziala tylko na plus dla producenta a nie mowienie TTTM mam nadzieje ze panowie z KMP rownierz ogladali tenprogram i wyciagna wlasciwe wnioski :roll:

AUTOR WĄTKU
AdamB
 

05 maja 2009 21:09

Nie ma co się gorączkować. W Turbo Kamerze chyba wszystkie firmy motoryzacyjne się już reklamowały :D

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

06 maja 2009 06:50

tak tylko kwestia ze można wyjśc z twarzą z programu

i taki Kowalski sobie potem myśli ale ten VW to sa goście -naprawili auto za darmo po gwarancji ( a nie pamita ze facet walczył z tym pasatem 2 lat a)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
AdamB
 

06 maja 2009 10:44

sensor napisał(a):tak tylko kwestia ze można wyjśc z twarzą z programu

i taki Kowalski sobie potem myśli ale ten VW to sa goście -naprawili auto za darmo po gwarancji ( a nie pamita ze facet walczył z tym pasatem 2 lat a)


Tu akurat był jeden egzemplarz, przypuszczam że jak by było ich 20 to nie poszło by tak łatwo. :wink:

Jeżeli tylko z jednego Ceeda schodziłby lakier to też by bez gadania wymienili.

AUTOR WĄTKU
jumko
 

06 maja 2009 11:15

Nie jestem taki pewien. Sprzęgła w Cee'dach nagminnie nie padają po niecałych 5000km, a jakoś mają problem z wymianą go na gwarancji. Zamiast tego wolą insynuować użytkownikowi długotrwała jazdę na półsprzęgle, nie przedstawiając na to żadnych dowodów!

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

06 maja 2009 11:29

AdamB niech będzie nawet 500 takich cedów to jest ewidenta wada ceeda i juz
wiadomo że wymiana aut jest mało prawdopodobna

tylko ze w KIA problemem było nawet malowanie czerwonego i całości tym bardziej - wiem bo sam walczyłem rok z tym

i jezeli wiedzieli o tym - to uszy po sobie i jak najszybciej załatwić to polubownie i cześc - a tak mają antyreklame
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
AdamB
 

06 maja 2009 11:59

jumko napisał(a):Nie jestem taki pewien. Sprzęgła w Cee'dach nagminnie nie padają po niecałych 5000km, a jakoś mają problem z wymianą go na gwarancji. Zamiast tego wolą insynuować użytkownikowi długotrwała jazdę na półsprzęgle, nie przedstawiając na to żadnych dowodów!


Ja tu bym się przyjrzał transportowi aut z fabryki do Salonów. W jaki sposób wjeżdżają nimi na lawety i "lory".

sensor oczywiście masz rację, ale w Polsce jest jak jest. :(

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

06 maja 2009 17:38

sensor napisał(a):tak tylko kwestia ze można wyjśc z twarzą z programu

i taki Kowalski sobie potem myśli ale ten VW to sa goście -naprawili auto za darmo po gwarancji ( a nie pamita ze facet walczył z tym pasatem 2 lat a)


Kurcze ja pamietam ten odcinek jak przez mgle i jak mamę kocham pamietam tylko ze gościa robili w pupę z tym passatem, a nie pamietam jaki byl final ;-)

No ale faktycznie nie nazywam się Kowalski.

Od czasu do czasu trafiam na turbo kamerę i widzę, ze jednak większość firm w mniejszym lub większym stopniu stara sie zbagatelizować sprawę i odesłać klienta na bambus, lub co najwyżej ponawiają ofertę z której klient juz wcześniej nie skorzystał. A najlepsze są już tłumaczenia w stylu "szkoda że klient wcześniej do centrali się nie zgłosił, bo wtedy byłoby cacy". Akurat! Tu mi kaktus wyrośnie ;-) Widać tam niestety tendencję, którą można zawrzeć w słowach "teraz jesteśmy chwilowo mili i uczynni bo jest TV"

AUTOR WĄTKU
motto
 

18 maja 2009 13:31

Ja jestem prawie zadowolony. Czekam na oficjalne pismo w sprawie zakłóceń CB (sprawa została zgłoszono do producenta). I mimo, że z pozostałej części eksploatacji auta jestem zadowolony, bardzo mi się nie podoba podejście do klienta pracowników niektórych serwisów a miałem wątpliwą przyjemność być w kilku i tylko w 1 jak na razie traktowany jestem w 100% zadowalająco. Jakoś nie mam tam problemu z przyzwoitej jakości autem zastępczym nawet na czas przeglądu, jak zgłosiłem problem CB to nikt mi nie powiedział, że to nie ich problem, tylko grzecznie podłączyli samochód pod posiadaną aparaturę i dopiero po oględzinach, przy których byłem stwierdzili, że oni jako serwis nic więcej nie zrobią, bo auto spełnia normy zadane przez producenta. Wracając do tematu, każdemu producentowi zdarzają się wpadki (przy produkcji masowej jest to nieuniknione), problem jednak w tym jak te błędy są eliminowane. Uderzać należy w te felerne ASO i ewentualnie KMP, a nie w samochód jako taki, bo ten jest bardzo udany pod wieloma względami.

AUTOR WĄTKU
neo1979
 

02 cze 2009 12:18

http://www.auto-swiat.pl/interwencje,KI ... 00913.html

Czytajcie ... :-)


Zainteresowanym dochodzeniem roszczen przed sadem uczulam ze roszczenie moze byc wystosowane tylko przed upływem 2 lat od daty zakupu. Liczy sie data złozenia pozwu.Wszystkim którym nie minęło 2 lata zyczę aby jak najszybciej złozyli pozew w sądzie. Jest to jedyna i skuteczna walka aby odzyskac to, za co zapłacilismy czyli "nowy , wolny od wad samochód".
Zadne poleszaki czy sikkensy nie przywrócą cech oryginalnych powłoce i samochodowi, a wyjasnienia dyr zarządzającego są puste merytorycznie, bez pokrycia w praktyce !

AUTOR WĄTKU
jumko
 

02 cze 2009 14:41

Ja po perturbacjach z gwarancją na sprzęgło i bardzo ciekawej acz pustej merytorycznie korespondencji z KMP i ASO Carserwis składam na nich skargę do UOKIK i rzecznika praw konsumentów. Dzięki ich szczerości w opisywaniu procedur "olewania klientów" i standardów technicznych serwisu rodem z początków motoryzacji miałem bogaty materiał na pisemka :D

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

02 cze 2009 15:24

jumko napisał(a):Ja po perturbacjach z gwarancją na sprzęgło i bardzo ciekawej acz pustej merytorycznie korespondencji z KMP i ASO Carserwis składam na nich skargę do UOKIK i rzecznika praw konsumentów. Dzięki ich szczerości w opisywaniu procedur "olewania klientów" i standardów technicznych serwisu rodem z początków motoryzacji miałem bogaty materiał na pisemka :D


to zapodaj to z checia sie zapoznamy co i jak:)

AUTOR WĄTKU
sabex
 

02 cze 2009 15:32

Moje auto ma dopiero 5 miesięcy, a już łącznie w serwisie stało 1, 5 miesiąca.
Bardzo dużo usterek. Złożyłem pismo o wymianę auta na wolne od wad z tytułu rękojmi, jako produkt, który miał ukryte wady i był nie zgodny z umową. Oczywiście według zaleceń Kia naprawiano mi je na gwarancji. Minoł już miesiąc i brak odpowiedzi na moje pismo. A jak mnie poinformował rzecznik konsumentów, na odpowiedz mają tylko czternaście dni. Po tym czasie reklamacje uznaje się za zasadną. Kiedyś opiszę więcej.

AUTOR WĄTKU
jumko
 

02 cze 2009 17:53

sabex napisał(a):Moje auto ma dopiero 5 miesięcy, a już łącznie w serwisie stało 1, 5 miesiąca.
Bardzo dużo usterek. Złożyłem pismo o wymianę auta na wolne od wad z tytułu rękojmi, jako produkt, który miał ukryte wady i był nie zgodny z umową. Oczywiście według zaleceń Kia naprawiano mi je na gwarancji. Minoł już miesiąc i brak odpowiedzi na moje pismo. A jak mnie poinformował rzecznik konsumentów, na odpowiedz mają tylko czternaście dni. Po tym czasie reklamacje uznaje się za zasadną. Kiedyś opiszę więcej.


Zgadza się i to 14 dni na poinformowanie Cie, skuteczne, a nie 14 dni na wysłanie do Ciebie odpowiedzi. Dodatkowo w ustawie jest zapis, że jeżeli wada została zgłoszona przed upływem 6 miesięcy od zakupu z automatu przyjmuje się, że istniała już w dniu zakupu, chyba że sprzedawca, gwarant jest w stanie udowodnić w sposób bezdyskusyjny, że powstała po tej dacie. Niestety KIA olewa takie w jej mniemaniu "pierdoły" i niestety siła trzecia musi ją zmusić do przestrzegania prawa. Oni korzystają z tego, że większość klientów macha ręką i jeździ niesprawnymi samochodami.
Ja wybrałem drogę administracyjną zobaczymy dokąd zaprowadzi.

AUTOR WĄTKU
neo1979
 

Re: TVN TURBO KAMERA odcinek II + Auto Swiat !!!

04 sie 2009 09:42

Witam

W dniu w czorajszym tj 3.08.2009 Pani Alicja Grabowska skontaktowałą sie ze mną w celu nakrecenia drugiego odcinaka w Turbo kamerze. Prosiła mnie o kontakty do innych osób ktore mają ten sam problem, tzn problem z łauszczacym sie lakierem. Prosze o namiary do mnie na PW tych którzy zgodzililiby się wystąpic w drugim odcinku przed kamerą.Chcą nawiazaqc do pierwszego odcinka kiedy to Pan Dyrektor Zarządzający obiecywał przed kamerami ze niektóre auta zostaną wymienione. Piszcie

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: TVN TURBO KAMERA odcinek II + Auto Swiat !!!

04 sie 2009 10:00

neo1979 napisał(a):Witam

Chcą nawiazaqc do pierwszego odcinka kiedy to Pan Dyrektor Zarządzający obiecywał przed kamerami ze niektóre auta zostaną wymienione. Piszcie

A nie zostały, wymienione ? ;)
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: TVN TURBO KAMERA odcinek II + Auto Swiat !!!

04 sie 2009 13:03

Kandydatów do występu pozostało raczej niewielu. Większość poszła na układ z KMP i "wymieniła" samochody dopłacając do nich ok. 10 tys. zł brutto. Mnie osobiście na taką dopłatę obecnie raczej nie stać, jeżdżę więc nadal starym, malowanym samochodem. Opisałem nawet całą sprawę (lakier i szereg innych usterek) i wysłałem do KIA Motors Europe prosząc o interwencję i większy rabat. Odpowiedź dostałem z... Warszawy, od Pana Dyrektora Szyszki, podtrzymującą poprzednią ofertę. Tyle, że po angielsku. Złożę im jeszcze jedną propozycję. Jeżeli nic z tego nie wyjdzie to ew. mogę wystąpić w TVN Turbo. A z całą pewnością wykorzystam moją domenę internetową http://www.mojaceed.com.pl w charakterze bloga, gdzie publicznie opiszę całą sprawę, włącznie z dokumentacją i ekspertyzami, a także przebieg dalszego użytkowania tego samochodu. Społeczeństwo/potencjalni klienci mają prawo wiedzieć co się wiąże z zakupem i użytkowaniem samochodu marki KIA Cee'd.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: TVN TURBO KAMERA odcinek II + Auto Swiat !!!

04 sie 2009 13:07

N_Jay napisał(a):http://www.mojaceed.com.pl

Konkurencyjne forum majstrujesz?

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: TVN TURBO KAMERA odcinek II + Auto Swiat !!!

04 sie 2009 20:56

Kubeusz napisał(a):
N_Jay napisał(a):http://www.mojaceed.com.pl

Konkurencyjne forum majstrujesz?

Tam jest napisane o co kaman.
Mówiąc w skrócie powstało ono wtedy, kiedy to forum zamilkło i nikt nie wiedział czemu i na jak długo.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl