Boczki drzwi (jasnych)

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Boczki drzwi (jasnych)

16 cze 2008 15:00

Mam taki problem mam jasna tapicerke no i te cholerne boczki. kazde ich dotkniecie powoduje zabrudzenie. Czy ktos jeszcze ma taki problem??
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

AUTOR WĄTKU
michalwaw
 

16 cze 2008 15:02

Ja może nie na temat. Czy w każdej wersji wyposażenia są takie jasne boczki czy może w C+ czy OPT nie ma lub można inne wybrać ?

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 cze 2008 15:06

1. to było pewne że tak będzie
2.jak zamawiałem to był warunek albo całe czarne albo nie biorę auta
3 jak odbyłem jazdę jeszcze w 2006 roku ceedem to wsiadająć i wysiadająć umazałem to nieźle (butami mocno np.)
4 TYLKO cżeste mycie i już
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

16 cze 2008 15:08

hm wydaje mi sie ze jest to zwiazane z kolorami nadwozia, a nie wyposazenia ale to czysta teoria :D
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 cze 2008 15:19

z wyposażeniem było jak zamawiałem najwyższe wersje miały 2 kolorowe
ja mam opt+ (obecna nazwa) musiałem dodatkowo niejako zamawiać 1 kolorową
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

16 cze 2008 15:28

ja do swojego auta nie miałem żadnego wyboru i to mnie wnerwiało
musiałem mieć jasne wykończenie i już... chodź chciałem czarne!
Nie wiem czemu tak było, ale machnąłem ręką na to bo w 2 odcieniach wygląda to ładniej ;)
Niestety łatwo się brudzi :/
trzeba po prostu bardziej dbać o samochód i nie używać go jak butów, które jak sie mocno pobrudzą to nadają się do wyrzucenia. Na załączonych obrazkach widać że chyba nie za często o to dbasz, bądź bardzo dużo jeździsz stąd takie zabrudzenie.

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

16 cze 2008 16:01

<span>Woody</span> napisał(a):Mam taki problem mam jasna tapicerke no i te cholerne boczki. kazde ich dotkniecie powoduje zabrudzenie. Czy ktos jeszcze ma taki problem??


Każdy, kto wsiadając/wysiadając szura czubkiem buta po drzwiach ;-) A na poważnie, daje się to wyczyścić, tylko trzeba trochę popracować: płyn do mycia naczyń, średniotwarda szczoteczka do rąk (może być i do zębów, ale to boli ;-), nanieść środek myjący, chwilę odczekać, gdy zaczyna podsychać nanieść drugi raz, i szczoteczką okrężnymi ruchami wyczyścić. Umyć wodą. Poczekać aż wyschnie i ewentualnie powtórzyć. Jak będzie OK, to zakonserwować jakimś plakiem czy czymś innym tworzącym cienką powłokę. Nie używać środków szorujących (np. CIF), bo można zrobić krzywdę ;-)
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
wik
 

16 cze 2008 17:32

A ja właśnie CIF bym użył. Tylko delikatnie, nic na chama. CIF bardziej rozkłada takie zabrudzenia.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

16 cze 2008 18:21

powiem tak mam ciemne i takze sie brudzą :)

AUTOR WĄTKU
michalwaw
 

16 cze 2008 18:27

Ale chyba mniej widać :)

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

16 cze 2008 18:29

straszne smugi sa z kurzu :(
masakra i wcale tak łatwo nie schodzi :(

AUTOR WĄTKU
Woody
 

16 cze 2008 18:54

<span>wpiszczek</span> napisał(a):Każdy, kto wsiadając/wysiadając szura czubkiem buta po drzwiach A na poważnie, daje się to wyczyścić, tylko trzeba trochę popracować: płyn do mycia naczyń, średniotwarda szczoteczka do rąk (może być i do zębów, ale to boli , nanieść środek myjący, chwilę odczekać, gdy zaczyna podsychać nanieść drugi raz, i szczoteczką okrężnymi ruchami wyczyścić. Umyć wodą. Poczekać aż wyschnie i ewentualnie powtórzyć. Jak będzie OK, to zakonserwować jakimś plakiem czy czymś innym tworzącym cienką powłokę. Nie używać środków szorujących (np. CIF), bo można zrobić krzywdę

doczyscic tego nie moge a wyglada to okropnie poniewaz jeden boczek mam nowy, zobacze jak bedzie wyglac to po czyszczeniu i dam znac pewnie jutro jak to wyglada

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

16 cze 2008 19:14

Woody ja mam gorąca prośbę aby wklejać miniaturki fotek bądź fotki mniejszej rozdzielczości bo ciężko oglądać takie maxi wielkie ;)

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

16 cze 2008 19:24

Na czarnych drzwiach zostają z kolei jasno-szarawe zabrudzenia...

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

16 cze 2008 20:33

wik napisał(a):A ja właśnie CIF bym użył. Tylko delikatnie, nic na chama. CIF bardziej rozkłada takie zabrudzenia.


Nie polecam, naprawdę. CIF bardzo dobrze sprawdza się przy gładkich powierzchniach, natomiast ten plastik boczków jest mało, że stosunkowo miękki, to jeszcze ma fakturę na powierzchni. Efekt może być taki, że szybko zniszczy się faktura (wizualnie "spłaszczy"), a i przy zbyt mocnym szorowaniu będzie widać rysy.
Wojtek Piszczek

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

16 cze 2008 20:34

michalwaw napisał(a):Ale chyba mniej widać :)


Widać tak samo dobrze, tylko w negatywie :)
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

17 cze 2008 09:40

Ja też mam jasne, ale tak mi się podobają, że ostatecznie mogę trochę przypilnować chłopaków na myjni żeby doczyścili :D

AUTOR WĄTKU
Quercus
 

17 cze 2008 13:57

Ja też nie miałem wyboru przy zakupie. Mam dokładnie taki sam problem.
Pomaga jedynie ścierka z mikrofibry, ewentualnie torchę środka czyszczącego :D .
Oczywiście tylko do następnego razu.

AUTOR WĄTKU
Olek
 

17 cze 2008 15:32

Jest wybĂłr tylko dilerom sie nie chce ... tak jak sensor pisze mozna sobie wybrac kolor srodka ... jak bylem pierwszy raz w salonie i ogladalem cee'd srebrnego ktĂłry jest w srodku niby tylko szaro-czarny to podszedl sprzedawca i sie pyta jak wrazenia ... ja mu na to ze fajny nawet ten srebrny kolr, ale nie pasuje mi szare wykonczenie w srodku, a On na to, ze z tym nie ma problemu, mozna zamowic cale czarne (kolor auta: srebrny)

AUTOR WĄTKU
Woody
 

17 cze 2008 15:34

ja nie mialem wyboru bo kupilem uzywanego 8-)

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl