Raport po 15 m-cach i 40.000 km

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
winer74
 

Raport po 15 m-cach i 40.000 km

25 cze 2008 11:18

Witam ponizej przedstawiam fakty dotyczace KIA CEED 1.6 Optimum+
Samochód z marca 07
naprawy gwarancyjne:
- fotel kierowcy - wymiana (po 3 tygodniach eksploatacji) - mimo to nadal skrzypi
- mechanizm otwierania klapy przedniej - wymiana na nowy (po 6 miesiacach eksploatacji0
- radio - wymiana na nowe (ciagle zawieszanie sie) - w trakcie, oczekuje na nowe
- korek oleju w misce olejowej - pekniecie po 15 tys. km. - w efekcie po przegladzie zlalem w domu cala nowo polozona kostke brukowa - wymiana na nowy
- maska przednia - ponowne pasowanie
- klapa tylna + zderzak tylni - pasowanie i zaprawki na klapie (wytarcie po ciaglym uderzaniu w zderzak), zderzk tylni caly do lakierowania)
- pas kierowcy - zmechcenie i siepanie sie - w trakcie reklamacji
- i na koniec lakier:
drzwi prawe przód i tyl - lakierowanie
drzwi lewe przód i tyl - lakierowanie
maska przednia - lakierowanie
klapa tylna ponowne lakierowanie
zderzak tylni ponowne zaprawki

i to na razie na tyle jak na 15 miesiecy eksploatacji to chyba sporo, chociaz panowie z serwisu uwazaja ze to norma.

Mam prosbe, poniewaz wystepuje przeciwka KIA Polska na droge sadowa - w zwiazku ze znaczna utrata wartosci samochodu - prosze o wasze opinie i ew sugestie. A moze mam pecha i trafil mi sie wyjatkowo trefny samochod.

Jezeli chodzi o droge prawna to piszcie mam juz jakies doswiadcznia i jak wiecej ludzi wystapi przeciwko nim to moze cos da sie zalatwic

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Hi

25 cze 2008 11:27

Witam,
Ja mam swojego Cee`d-a SW 1.6 CRDI od września 2007r. - przebieg 32.000 km. Na chwilę obecną nie było ani 1 defektu i nie byłem na żadnych naprawach :) z moim autkie wszystko jest OK. :) :) :)

Kiedyś pytałem się o spryskiwacze wycieraczek - wszystkie czasami słabo psikają.
Dodatkowo czasami jest mały "świerszcz" w desce rozdzielczej. Poproszę o wygłuszenie na przeglądzie na 40.000 km.

Generalnie jestem bardzo zadowolony - średnie spalanie : 5,1 - 5,3 /100.
:mrgreen: :mrgreen:
Oleju nie bierze - żadnych dolewek między przeglądami. :roll:

Pozdrawiam
Darek

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

25 cze 2008 11:42

<span>winer74</span> napisał(a):Jezeli chodzi o droge prawna to piszcie mam juz jakies doswiadcznia i jak wiecej ludzi wystapi przeciwko nim to moze cos da sie zalatwic



No to troche masz awariii u mnie jest ok poza malutkimi w porownaniu do CIebie niedoróbkami ale to takie jak u wszystkich.


Może przyłączą sie do CIebie użytkownicy którzy mają łuszczyce lakieru w sumie takze sie z tym borykają.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

25 cze 2008 12:15

dla pociechy nie jesteś jedyny na tym forum któremu przytrafił się felerny egzemplarz
ja narazie nie narzekam ale mam znikomy przebieg więc, wszystko przede mną :/
ludzie z serwisu Kia zawsze twierdzą że tak ma być więc ich słuchać nie ma co a swoje od nich egzekwować!
masz rację że występujesz na drogę sądową bo trzeba walczyć o swoje :D

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

25 cze 2008 16:10

Mam od września 2007 jak narazie wszysko ok ,były drobne problemy z alarmem ale montowany u nas to wiadomo różnie bywa :(
Reszta b-e-p-r-o-b-l-e-m-o-w-o
:D

AUTOR WĄTKU
darekt
 

Re: Raport po 15 m-cach i 40.000 km

25 cze 2008 19:30

winer74 napisał(a):Witam ponizej przedstawiam fakty dotyczace KIA CEED 1.6 Optimum+
Samochód z marca 07
naprawy gwarancyjne:
- fotel kierowcy - wymiana (po 3 tygodniach eksploatacji) - mimo to nadal skrzypi
- mechanizm otwierania klapy przedniej - wymiana na nowy (po 6 miesiacach eksploatacji0
- radio - wymiana na nowe (ciagle zawieszanie sie) - w trakcie, oczekuje na nowe
- korek oleju w misce olejowej - pekniecie po 15 tys. km. - w efekcie po przegladzie zlalem w domu cala nowo polozona kostke brukowa - wymiana na nowy
- maska przednia - ponowne pasowanie
- klapa tylna + zderzak tylni - pasowanie i zaprawki na klapie (wytarcie po ciaglym uderzaniu w zderzak), zderzk tylni caly do lakierowania)
- pas kierowcy - zmechcenie i siepanie sie - w trakcie reklamacji
- i na koniec lakier:
drzwi prawe przód i tyl - lakierowanie
drzwi lewe przód i tyl - lakierowanie
maska przednia - lakierowanie
klapa tylna ponowne lakierowanie
zderzak tylni ponowne zaprawki

i to na razie na tyle jak na 15 miesiecy eksploatacji to chyba sporo, chociaz panowie z serwisu uwazaja ze to norma.

Mam prosbe, poniewaz wystepuje przeciwka KIA Polska na droge sadowa - w zwiazku ze znaczna utrata wartosci samochodu - prosze o wasze opinie i ew sugestie. A moze mam pecha i trafil mi sie wyjatkowo trefny samochod.

Jezeli chodzi o droge prawna to piszcie mam juz jakies doswiadcznia i jak wiecej ludzi wystapi przeciwko nim to moze cos da sie zalatwic



Po ponad roku trudno w to uwierzyć ??

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

25 cze 2008 22:30

ja rĂłwnieÂż mam Cee'da z marca 2007 i te usterki sÂą dla mnie obce.

Jedynie z czym miaÂłem problem to radio siĂŞ zawiesiÂło ale po wyciÂągniĂŞciu bezpiecznika juÂż nigdy mu siĂŞ to nie powtĂłrzyÂło oraz niedokÂładnie spasowana maska, byÂła korekta jej w serwisie.

Tak wiĂŞc jak widaĂŚ te usterki byÂły Âżadne, a auto w porĂłwnaniu z winer74 jest z tego samego okresu produkcji (przejechane mam nieco ponad 20000km) wiĂŞc czegoÂś tu nie rozumiem.

AUTOR WĄTKU
popmart
 

26 cze 2008 06:59

u mnie podobnie 22000km właściwie nic się nie dzieje...

jakbym ja sam nie doprawił - porysowane tylne drzwi i tylni zderzak :(

to jedynie z tych wymienionych to rzeczywiście pasy się trochę mechacą ale na razie nie widzę problemu kilka cienkich nitek ...

radio podobnie jak Żeli raz się zawiesiło bezpiecznik i już nigdy więcej...

auto kwiecień-maj 2007

aaa i miałem problemy po zalaniu kiepskim ON źle chodził jakieś jazdy z pozoiomem oleju ale dolałem dobrego paliwa i wszystko ustąpiło ;

na przeglądzie nie ujawniono wad silnika czy zawieszenia ...

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
siuto
 

26 cze 2008 07:04

Jak to sie mówi pewnie trafiłeś na auto z "poniedzialku" :lol:
A juz tak na powaznie to az wierzyc mi sie nie chce.
Pewnie w czasie transportu spadlo z lawety, albo jakies walniete bylo.
Czy przy odbiorze cos z tym lakierem bylo nie tak?
A to metalik czy solid?

AUTOR WĄTKU
winer74
 

30 cze 2008 08:09

Po urlopie zawiesze skany z ksiazki serwisowej. A na marginesie ja tez jestem w szoku. Samochod mechanicznie - silnikowo itp. - jest super, ale przez pryzmat tych wszystkich usterek - stracilem do niego "serce". Jeste bo jest i sprzedaz "oplaca" sie dopiero po 3 latach jazdy.

AUTOR WĄTKU
wik
 

30 cze 2008 08:32

<span>siuto</span> napisał(a):Pewnie w czasie transportu spadlo z lawety

Nie ma innego wytłumaczenia. Aż się włosy jeżą po przeczytaniu.
Na szczęście mój jak dotąd jest bez najmniejszego zarzutu. Zawsze miałem szczęście do kupionych aut. Nawet Felicja po 8 latach i 120 tys. km jest w znakomitym stanie.

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

30 cze 2008 08:41

Wypada Ci tylko współczuć :cry: :cry: :cry: Powodzenia w dochodzeniu uzasadnionych roszczeń..

AUTOR WĄTKU
Berger
 

30 cze 2008 09:07

siuto napisał(a):...Pewnie w czasie transportu spadlo z lawety...


No to pocieszyłeś kolegę.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

30 cze 2008 13:17

niech zgadne czerwony???????


TEŻ MAM TO Z TYLNA KLAPĄ nie wiem jak ale puka w tylny zderzak oba do malowania - tak jak całe akuto zreszta

oinnych bublach nie napisze bo już pisąłem nie raz

]acha wkleje jeszcze do galerii jak spasowanie deski rozdzielczej wygląda
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

30 cze 2008 14:09

hehe ja też miałem tak spasowaną deskę!!!!!Gdyby kolega Mateusz na zlocie tego nie zauważył to dalej myślałbym że "ten typ tak ma" Umówiłem sie na serwis w Zabrzu i w ciągu dosłownie 5minut poradzili sobie z tym problemem :mrgreen: prawdopodobnie źle CI ją załozyli przy montażu alarmu.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

01 lip 2008 06:59

prawdopopodnie źle złożyli podczas 5 napraw deski

albo podczas wymiany na nową

albo podczas której z napraw juz nowej deski

AUTOR WĄTKU
iPrzemo
 

Re: Raport po 15 m-cach i 40.000 km

15 lip 2008 21:12

Po ponad roku trudno w to uwierzyć ??[/quote]


No niestety, kolego. Może nie aż tyle usterek wykryłem / zauważyłem jednak po 43 dniach jeżdżenia Kia Ceed SW Opt+ 2.0 CRDi i przejechaniu 9700 km stwierdzam że jest to możliwe !!! Te auta nie wytrzymają 300 tyś km które sobie założyła moja firma i chyba wcześniej się rozlecą a serwis nie ma bladego pojęcia co się dzieje z tymi autami. W kolegi ProCeed tym samym silnikiem wymieniono w pierwszym tygodniu fotel kierowcy ponieważ się ZAPADŁ - rozleciał, tapicerka konsoli na podszybiu mimo zapewnień miłego Pana od reklamacji z tzw. centrali firmy odkleja się nadal. Silniki 2,0 CRDi mają wgrane kiepskie mapy sterowania. Ja od 1000 km jeżdżę na nowych mapach wgranych przez ASO i auto zmieniło się nie do poznania. Drżące sprzęgło, stuki w układzie kierowniczym w aucie za 80 tyś zł. !!!! ???? Jak na razie odradzam zakup wszystkim znajomym tego cudu techniki. Za 80 tyś zł można kupić, Toyotę Avensis z takim samym wyposażeniem i silnikiem 2.0 D4D - 125 KM i mieć święty spokój na ..... wiele lat. Akurat przesiadłem się z Corolli po 340 tyś km D4D na to cudo, dobrze że to pojazd firmowy bo by mnie krew zalała jak bym się sam w taki kanał wpuścił.
No cóż Czesi chwalą się że robią ok. 9000 sztuk na dobę. Chyba robią to za szybko i mało dokładnie.
Kolego współczuje !!!!
Sprzedaj to auto i zapomnij o nim !!!!!!!

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6556
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

16 lip 2008 09:39

iPrzemo - nie Czesi a Słowacy.
Po drugie - felerne egzemplarze trafiają się u wszystkich producentów - posty w stylu "najchętniej sprzedałbym to gówno zanim się rozleci" znajdziesz i u posiadaczy VW, i Toyot, i Mazd, i Seatów, i Lexusów, i wielu wielu innych.
Moi znajomi polecali mi Electroluxa - że taki świetny, bezawaryjny, istne cudo - u kilku osób działa i to jak! Kupiliśmy z żoną więc lodówkę taką jak znajomi - no i drzwi się wypaczyły, uszczelki popękały i cały czas pleśnieją (brak wentylacji), permanentnie szwankuje układ automatycznego odszraniania, przy ściance produkty zamarazają a przy drzwiach gniją ... Niestety, masowa produkcja zabija jakość. :oops:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 lip 2008 09:47

drży sprzęgło???? więc nie tylko ja to widze w dieslu

pioter no frost polecam lodóweczkę LG właśnie zamawiam taka i szronu nie ma:D

ktoś wie ile turbo kosztuje do ceeda -od dzis wiem ile do skody i jestem w szoku

AUTOR WĄTKU
AdamB
 

16 lip 2008 11:35

<span>sensor</span> napisał(a):ktoś wie ile turbo kosztuje do ceeda -od dzis wiem ile do skody i jestem w szoku

Przypuszczam że podobnie.

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl