1,6 CRDI 115KM spalanie

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
marcin-pulawy
 

05 mar 2009 16:45

razor7 napisał(a):Zresztą kto by wytrzymał 10 tys żeby sprawdzić jak auto reaguje na mocniejsze wcisniecie gazu ???


Są tacy, np. mój szwagier :D przy 60 piątkę wkłada.

AUTOR WĄTKU
motto
 

08 mar 2009 01:57

Boski napisał(a):nie wiem jak jezdzisz ale ja przy bardzo dynamicznej jezdzie zawdze mialem spalanie od 4.8do 5.3 i mowimy tu o spalaniu na całym baku


Ahaaaa ROTFL. Zacznij prowadzić statystyki na motostat.pl i pogadamy o tym za rok.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

11 mar 2009 10:44

Dzisiaj zalałem bak "diesel ultimate" po drodze do pracy. Przejechałem ok. 10 km na tym paliwku i od pierwszego wciśnięcia poczułem duuużą różnicę. Zobaczymy jaki dystans przejadę i czy odbije sie to na spalaniu.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
popmart
 

11 mar 2009 10:47

motto napisał(a):
Boski napisał(a):nie wiem jak jezdzisz ale ja przy bardzo dynamicznej jezdzie zawdze mialem spalanie od 4.8do 5.3 i mowimy tu o spalaniu na całym baku


Ahaaaa ROTFL. Zacznij prowadzić statystyki na motostat.pl i pogadamy o tym za rok.


takie spalanie jest m,ożliwe jak najbardziej ale tylko w trasie .... nie uwierzę ze to miasto chyba ze takie które właściwie miastem nie jest.

ale sam wykrecam w trasie 5-5,5 a żonka i 4,8 potrafi ;)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

11 mar 2009 11:04

popmart napisał(a):
motto napisał(a):
Boski napisał(a):nie wiem jak jezdzisz ale ja przy bardzo dynamicznej jezdzie zawdze mialem spalanie od 4.8do 5.3 i mowimy tu o spalaniu na całym baku


Ahaaaa ROTFL. Zacznij prowadzić statystyki na motostat.pl i pogadamy o tym za rok.


takie spalanie jest m,ożliwe jak najbardziej ale tylko w trasie .... nie uwierzę ze to miasto chyba ze takie które właściwie miastem nie jest.

ale sam wykrecam w trasie 5-5,5 a żonka i 4,8 potrafi ;)


nawet na trasie poddałbym to w wątpliwość ! Kolega Boski wyraźnie napisał " przy bardzo dynamicznej jeździe ". Chyba że nasze wyobrażenia o dynamicznej jeździe się różnią :wink:
Przy takiej dynamicznej to 6l będzie mało.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

11 mar 2009 11:37

George napisał(a):Dzisiaj zalałem bak "diesel ultimate" po drodze do pracy. Przejechałem ok. 10 km na tym paliwku i od pierwszego wciśnięcia poczułem duuużą różnicę. Zobaczymy jaki dystans przejadę i czy odbije sie to na spalaniu.

Moje wrażenia z użycia shell w droższej odmianie nie są zachęcające pod tym względem. Co kilka tankowań wlewam V-Power, ale raczej dla spokoju sumienia bo podobno czyści układ. Moc nie wzrasta, a i spalanie nie bardziej niż efekt placebo prawdopodobnie. :P Trudno to zmierzyć, bo warunki jazdy nigdy nie są takie same. W każdym razie dla mnie subiektywnie to prędzej niższe spalanie niż wzrost mocy.

PS Odwrotnie miałem w benzynie Astra 1,6 75 KM. Wzrost mocy był zauważalny wyraźnie, a spalanie jeżeli było mniejsze, to niewiele. Być może jednak wynikało to z częstego obciążania słabego przecież silnika. :P

(Nie jestem fanatykiem niemieckich samochodów).
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

11 mar 2009 11:57

Nie ma co przesadzać. Moc ta sama tyle że odczucia inne. Po prostu reaguje żwawiej na gaz ( albo ostatnio miałem jakiś $$%^$%^ zatankowany na BP :? ) W piątek jadę w trasę to ocenię w praktyce moje odczucia.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
razor7
 

11 mar 2009 12:57

ja jednak odczuwam różnicę i to drugi raz jak przechodzę z paliwa shell na paliwo statoil to jakby reagował z większym opóźnieniem na pedał gazu, chociaż oczywiscie różnice są nieduże jednak odczuwalne....

AUTOR WĄTKU
popmart
 

11 mar 2009 20:00

nawet na trasie poddałbym to w wątpliwość ! Kolega Boski wyraźnie napisał " przy bardzo dynamicznej jeździe ". Chyba że nasze wyobrażenia o dynamicznej jeździe się różnią :wink:
Przy takiej dynamicznej to 6l będzie mało.[/quote]

ja przy swojej " dynamicznej" jeździe potrzebuję ok 5,5 ALE DLAMNIE TO OZNACZA NA 90 MAX 110 ale WYPRZEDZANIE TIRÓW Z REDUKCJĄ I BEZ ŻALU .... ALE NIE SCIGAM SIĘ BYNAJMIEJ

... soz za caps ale nie chce mi się przepisywć

AUTOR WĄTKU
marcin-pulawy
 

11 mar 2009 21:29

popmart napisał(a):ja przy swojej " dynamicznej" jeździe potrzebuję ok 5,5 ALE DLAMNIE TO OZNACZA NA 90 MAX 110 ale WYPRZEDZANIE TIRÓW Z REDUKCJĄ I BEZ ŻALU .... ALE NIE SCIGAM SIĘ BYNAJMIEJ


to już wiem dlaczego mi pali więcej :D

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

11 mar 2009 21:34

marcin-pulawy napisał(a):
popmart napisał(a):ja przy swojej " dynamicznej" jeździe potrzebuję ok 5,5 ALE DLAMNIE TO OZNACZA NA 90 MAX 110 ale WYPRZEDZANIE TIRÓW Z REDUKCJĄ I BEZ ŻALU .... ALE NIE SCIGAM SIĘ BYNAJMIEJ


to już wiem dlaczego mi pali więcej :D


niech zgadnę ..... bo jeździsz DYNAMICZNIE ? :mrgreen:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
marcin-pulawy
 

11 mar 2009 21:39

George napisał(a):niech zgadnę ..... bo jeździsz DYNAMICZNIE ? :mrgreen:


coś w tym jest :D

AUTOR WĄTKU
novee
 

11 mar 2009 23:02

A mnie ostatnio bardzo ładnie jeździe i mniej pali na zwykłym orlenowskim paliwie z Bliskiej, na którym kiedyś na tej samej stacji ledwo jechał... Lepiej niż na Vervie z Orlenu koło mojej firmy. Ni cholery nie ma reguły że jedno paliwo lepsze od drugiego, bardziej jedna stacja od drugiej, albo jedna dostawa od drugiej.

AUTOR WĄTKU
sopel87
 

11 mar 2009 23:14

ostatnio trasa bytom - krakow przez olkusz, spalanie 4,6
jazda mniej wiecej 80-110.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

11 mar 2009 23:21

<span>novee</span> napisał(a):...albo jedna dostawa od drugiej.

i to jest sedno tematu jak chodzi o paliwo.
Tak jak pisałem wcześniej po zatankowaniu "ultimate" mam bardzo miłe doznania z jazdy. Tak miłe że aż mnie to zaskoczyło :? :wink:
Nie powiedziane że po kolejnym tankowaniu będzie podobnie, ale mam nadzieję bo teraz jazda to przyjemność. Jest cholernie czuły na delikatne dodanie gazu 8)
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

02 kwi 2009 17:16

George napisał(a):Dzisiaj zalałem bak "diesel ultimate" po drodze do pracy. Przejechałem ok. 10 km na tym paliwku i od pierwszego wciśnięcia poczułem duuużą różnicę. Zobaczymy jaki dystans przejadę i czy odbije sie to na spalaniu.

No i muszę odszczekać. faktycznie jest różnica miedzy paliwami. Wlałem nieopatrznie na nieznanej sobie stacji i... głośniej chodził, mniejsza dynamika ewidentnie, dym przy zapalaniu (dobrze że tylko z rury wydechowej :lol: ), smród - przepraszam za zbyt bezpretensjonalny opis tego co czułem :P , strach czy mi się coś nie porobi złego...
Nie wylewałem tego paliwa, jakoś to chyba samochód przeżył, ale zaraz jak zeszło wlałem lepsze paliwo (akurat był to V-Power na przeczyszczenie układu) i ulga. Mogę dalej spokojnie jeździć. :D
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
falco83
 

05 kwi 2009 09:28

Ja osobiście jestem coraz bardziej zadowolony z spalania... nawet przy włączonej klimie... zauważyłem, że najlepsze prędkości to od 90-130 wtedy ładnie pali i spalanie ma wyśmienite od 4,5 do 5,5 na równej nawierzchni oczywiście nie mowie o wybojach.... :wink:

AUTOR WĄTKU
dankat
 

12 kwi 2009 10:29

MĂłj nowy rekord w spalaniu to: 4,84l

Dystans 5515km, litrĂłw 268.

Wyliczenia wedÂług motostat.

Cee'd sw 1,6 crdi 115KM.

AUTOR WĄTKU
novee
 

12 kwi 2009 10:32

Ale Ty tam u siebie nie masz porządnych korków :)
Kiedyś to sobie dom nad morzem w okolicach Koszalina postawię :D

AUTOR WĄTKU
dankat
 

12 kwi 2009 10:45

novee napisał(a):Ale Ty tam u siebie nie masz porządnych korków :)
Kiedyś to sobie dom nad morzem w okolicach Koszalina postawię :D


Korki się zdarzają, ale. To spalanie to z jazdy po Polsce północnej.
80% trasa, 20% miasta i to duże np. Trójmiasto, Toruń, Olsztyn, Szczecin.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl