I Przegląd

Spalanie, ubezpieczenie, przeglądy / Costs, insurance, technical examinations

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kris
 

19 lut 2009 12:27

maestro napisał(a):a ja mam takie pytanie
po 15000 tys. ......czy przy 15000 tys. ......a może przed 15000 tys ?
i jakie są dopuszczalne tolerancje


o co tu chodzi ??? :?
15000 tys !!! :? ??? to przecież 15000000 km !!!!
nie wiem czy tyle km wytrzyma ten silnik !

AUTOR WĄTKU
maestro
 

19 lut 2009 12:30

czepiasz się małej pomyłki ;) miało być 15 tys.

AUTOR WĄTKU
kris
 

19 lut 2009 12:33

maestro napisał(a):czepiasz się małej pomyłki ;) miało być 15 tys.


nie taka mała ! idzie w miliony przeciez :P
no ale dalej nie wiem nic o tym przeglądzie !
co jest wymieniane i robione (dokładnie)

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

19 lut 2009 12:34

maestro napisał(a):a ja mam takie pytanie
po 15000 tys. ......czy przy 15000 tys. ......a może przed 15000 tys ?
i jakie są dopuszczalne tolerancje

Jesli sie nie myle to 500km.
Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
maestro
 

19 lut 2009 12:45

<span>kris</span> napisał(a):no ale dalej nie wiem nic o tym przeglądzie !
co jest wymieniane i robione (dokładnie)

wymianiany jest:
olej, filtr oleju i filtr od klimatyzacji

a robione.... trzeba zajrzec do książeczki obsługi :)

AUTOR WĄTKU
kris
 

19 lut 2009 13:18

<span>maestro</span> napisał(a):wymianiany jest:
olej, filtr oleju i filtr od klimatyzacji

a robione.... trzeba zajrzec do książeczki obsługi


zaglądałem, pytam bo chcę wiedzieć jak jest w praktyce.
Rozumiem, że innych filtrów nie wymieniają. Cały "przegląd" klimatyzacji to wymiana tylko filtra, czy tak ?

AUTOR WĄTKU
maestro
 

19 lut 2009 13:37

za bardzo się przejmujesz przeglądem, jesli masz jakies wątpliwości co do działania jakis mechanizmów to przed przegladem zglaszasz i oni mają obowiązek to sprawdzić.... po zatym to jest zwykle auto a nie statek kosmiczny ;) hamulce czyli tarcze, klocki, elementy zawieszenia, układu kierowniczego, filtry, oleje, płyny, swiece, paski .... to chyba tyle z eksploatacyjnych rzeczy które wogole są sprawdzane i/lub wymieniane przy róznych przegladach.. reszta to są usterki które ewentualnie mogą się pojawić.
Reasumując jesli nie masz zadnych zastrzezen do auta to zaufalbym temu co pisze w ksiązce przy przebiegu 15 tys.

AUTOR WĄTKU
kris
 

19 lut 2009 13:43

maestro napisał(a):za bardzo się przejmujesz przeglądem, jesli masz jakies wątpliwości co do działania jakis mechanizmów to przed przegladem zglaszasz i oni mają obowiązek to sprawdzić.... po zatym to jest zwykle auto a nie statek kosmiczny ;) hamulce czyli tarcze, klocki, elementy zawieszenia, układu kierowniczego, filtry, oleje, płyny, swiece, paski .... to chyba tyle z eksploatacyjnych rzeczy które wogole są sprawdzane i/lub wymieniane przy róznych przegladach.. reszta to są usterki które ewentualnie mogą się pojawić.
Reasumując jesli nie masz zadnych zastrzezen do auta to zaufalbym temu co pisze w ksiązce przy przebiegu 15 tys.


ok,
to nie jest mój pierwszy (nowy) samochód i domyślam się co mogą wymienić, chciałem się zorientować jak wygląda praktyka w KIA.

AUTOR WĄTKU
novee
 

19 lut 2009 13:58

<span>maestro</span> napisał(a):to jest zwykle auto a nie statek kosmiczny Wink hamulce czyli tarcze, klocki, elementy zawieszenia, układu kierowniczego, filtry, oleje, płyny, swiece, paski .... to chyba tyle z eksploatacyjnych rzeczy które wogole są sprawdzane i/lub wymieniane przy róznych przegladach..

Praktyka w Kia i nie tylko (były testy serwisów renomowanych marek), wykazuje, że 50% albo lepiej czynności obsługowych często nie jest wykonywane. Auta wyjeżdżały z przeglądu z przepalonymi żarówakmi STOP! Podstawa to wymiana oleju, a resztę sprawdzają albo nie. Mnie płynu hamulcowego po 40 tys. nie wymienili, chyba że w prezencie dostałem bo na fakturze nie było, paru innych kolegów też pisało że serwisantom "się zapomniało" np. wymienic filtra, bo w ogóle nie sprawdzili... W każdej marce takie serwisy się trafiają, ale w Kia jakoś chyba częściej. Albo masz znajomy serwis, albo lepiej byc upierdliwym i patrzeć na łapy. Jak kiedys miałem Toyotę, to z serwisem się żarłem o usterki, ale fakt że na przeglądach dawali całą kartę przeglądu z imiennym podpisem mechanika i zaznaczonym co sprawdzał. Wyłapali kiedyś że dmuchawa na ostatnim stopniu głośno chodzi, a ja nawet nie wiedziałem.

PS. W lekkim szoku byłem po serwisie w Pradze, jak otworzyłem maskę, to praktycznie na każdym korku, zaciskach i przewodach były ślady że ktoś chociaż obmacał :P

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

19 lut 2009 14:20

jak pisze novee
w renio maja takie druczki z kalką odrazu i zaznaczaja ptaszkami co zostało zrobionewymienione ew dopisują np. typ oleju
dodatkowo na koniec w uwagah s trzy pola czerwone zółte zielone i tam wpisuja uwagi
czerwone do natychmiastowego zrobienia zółte przy okazji itd.
dostajesz swoją kopię po przeglądzie, naprawie

acha f- vat i wszystko opisane w Kia dostałem ostatnio
f-vat:
pozycja 1: przegląd 700zł :D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Woody
 

19 lut 2009 15:42

<span>arturo</span> napisał(a):maestro napisał:
a ja mam takie pytanie
po 15000 tys. ......czy przy 15000 tys. ......a może przed 15000 tys ?
i jakie są dopuszczalne tolerancje

Jesli sie nie myle to 500km.

Tak naprawde to zalezy od serwisu, ja na I przegladzie mialem na liczniku 16500km i nic sie nie stalo.

AUTOR WĄTKU
lookaszk
 

19 lut 2009 15:51

<span>Woody</span> napisał(a):Tak naprawde to zalezy od serwisu, ja na I przegladzie mialem na liczniku 16500km i nic sie nie stalo.

Do czasu jakiejś usterki którą zgłosisz w ramach ramach gwarancji, kiedy KMP zacznie przeglądać papiery żeby się przyczepić czegokolwiek i zakwestionować :?
No chyba że robiłeś przegląd przy 16500km a serwis wpisal 15000km :)
W takim razie podaj adres tego serwisu :roll:

AUTOR WĄTKU
yahoo
 

03 mar 2009 00:18

O ile dobrze pamiętam, to w instrukcji jest zapis "po roku" co moze równie dobrze oznaczać po 10 latach od upływu roku. Przynajmniej taki argument mozna ewentualnie w sadzie podac + fakt, że serwis zrobił przeglad i usterek nie było, więc ewentualna wina nie lezy w zbyt późnym przegladzie.

AUTOR WĄTKU
Ladislao
 

12 mar 2009 12:55

Jako, ze zbliża się przegląd przy 15 tys. (benzyna 1,6) podzwoniłem po wybranych, interesujących mnie serwisach warszawskich (plus Płock) i podaje koszty. W każdym przypadku wymiana oleju i filtrów według wykazu czynności:

SZYMCZYK (Połczyńska) - mechaniczny 670 pln + lakierniczy 60 pln. Czas 2-2,5 h (bez żadnych rabatów, jeśli kupowałeś u nich cara można liczyć na bardziej preferencyjne stawki).

PLAZA (Czyżewska) - mechaniczny 570 pln + lakierniczy 50 pln. Czas 1-1,5 h!!!!

CARSERWIS (1- Sierpnia) – mechaniczny + lakierniczy 760 pln. Czas 3-3,5 h. Przegląd lakierniczy w cenie, więc jeśli z niego rezygnujemy nie obniżą nam ceny tylko na przegląd mechaniczny!!! Dziwne podejście.

PŁOCK - mechaniczny 600 pln + lakierniczy 50 pln. Czas 2-2,5 h.

I teraz podstawowe pytanie, który serwis wybrać. Patrząc na czas trwania przeglądu dowiedziałem się więcej o przeglądach w Carserwisie. Dlaczego tak długo??? Pan serwisant stwierdził, że wykonują „prawdziwy” pełen przegląd, bez ściemniania, łącznie z komputerową ścieżką diagnostyczną (mówił, ze dają wydruk), a nawet z oczyszczeniem układu hamulcowego. Pokręciłem głową, ze to jednak bardzo drogo i podałem przykład Plaza, gdzie jest o 140 pln taniej (o czasie przeglądu oczywiście nie wspominałem). Pan stwierdził, że wie, że oni robią szybciutkie przeglądy wyłącznie wymiana olejów i filtrów z pominięciem połowy zadań z listy przeglądowej.

Muszę to wszystko teraz przemyśleć czy postawić na cenę, czy może jednak na jakość (jeśli carserwis oczywiscie nie sciemniał).

Jakieś sugestie?

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

12 mar 2009 13:09

schodzą z ceną za przegląd lakieru :) juz nie 100 zł :D ciekawe ciekawe
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

12 mar 2009 13:14

I teraz podstawowe pytanie, który serwis wybrać. Patrząc na czas trwania przeglądu dowiedziałem się więcej o przeglądach w Carserwisie. Dlaczego tak długo??? Pan serwisant stwierdził, że wykonują „prawdziwy” pełen przegląd, bez ściemniania, łącznie z komputerową ścieżką diagnostyczną (mówił, ze dają wydruk), a nawet z oczyszczeniem układu hamulcowego. Pokręciłem głową, ze to jednak bardzo drogo i podałem przykład Plaza, gdzie jest o 140 pln taniej (o czasie przeglądu oczywiście nie wspominałem). Pan stwierdził, że wie, że oni robią szybciutkie przeglądy wyłącznie wymiana olejów i filtrów z pominięciem połowy zadań z listy przeglądowej.

Muszę to wszystko teraz przemyśleć czy postawić na cenę, czy może jednak na jakość (jeśli carserwis oczywiscie nie sciemniał).

Jakieś sugestie?


Przez telefon może byc cukierkowo a życie swoją drogą ( rym przypadkowy ). Zdaj się na intuicję :) lub poczekaj na opinię byłego klienta serwisu.
Ostatnio edytowano 12 mar 2009 14:22 przez George, łącznie edytowano 1 raz
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

12 mar 2009 13:29

Ladislao a do "Malibu" (Morelowa 3) dlaczego nie dzwoniłeś? Mielibyśmy całkowity wgląd na koszt usług serwisowych... :)

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

12 mar 2009 14:21

Piotr13 napisał(a):Ladislao a do "Malibu" (Morelowa 3) dlaczego nie dzwoniłeś? Mielibyśmy całkowity wgląd na koszt usług serwisowych... :)


nie do końca serwisów w W-wie jest więcej np. na Rudzkiej, czy Cardroom

AUTOR WĄTKU
less
 

12 mar 2009 18:29

ja bym jeszcze sprawdził i porównał jakie oleje leją w ramach tych przeglądów, bo tutaj może być wytłumaczenie różnicy w cenie

AUTOR WĄTKU
novee
 

12 mar 2009 18:37

<span>Ladislao</span> napisał(a):Pan stwierdził, że wie, że oni robią szybciutkie przeglądy wyłącznie wymiana olejów i filtrów z pominięciem połowy zadań z listy przeglądowej.

A ja bym chciał żeby mi ktoś pokazał jak wygląda i czy w ogóle w Kia istnieje coś takiego jak lista czynności przy przeglądzie, bo u nas jeszcze takiej nie widziałem.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Koszt utrzymania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl