Alufki, alufelgi, felgi aluminiowe do Cee'd (wszystkich)

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

03 cze 2009 18:28

Wreszcie moge przedstawić fotkę mojej kijanki na "fabrycznych" alusach 17 cali (turbinki).
Obrazek
Oponki Nokian ZG2 205/50 R17, napompowane zgodnie z sugestia kolegi Black'a na 2,3. Miały być Nokiany V, ale okazało się, że takiego rozmiaru firma oponiarska akurat nie miała (pomimo, że w sklepie internetowym figurowały jako dostępne). W związku z tą sytuacją zaproponowano mi zamiennie ZG2 w takiej cenie, że grzech było nie brać. W sumie cała sprawa wyniosła mnie 1500 za fele (nówki)+ 2000 za oponki + 50 za montaÂż. Dodam tylko, że cena jednej takiej alufelgi w ASO w Olsztynie to 939 brutto za sztukę. Zestaw sprawuje sie doskonale. Oponki sa ciche, dobrze trzymają na suchym i mokrym, wzmacniany rant dba o spokój ducha przy wjeżdzaniu na krawężniki. Wzrostu oporów toczenia, tudzież wzrostu spalania, tudzież spadku osiagów nie zaobserwowałem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.
Ostatnio edytowano 26 lip 2009 16:20 przez Sajmon, łącznie edytowano 2 razy

AUTOR WĄTKU
razor7
 

03 cze 2009 18:31

no bardzo ładne :)

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

03 cze 2009 18:34

razor7 napisał(a):no bardzo ładne :)

Dziękuję-dezenty Kolegi równie atrakcyjnie wygladają. Oponki seryjne, czy też zmieniane?

AUTOR WĄTKU
Black
 

03 cze 2009 19:58

no jak ładnie... :) te oponki mnie poratowały jak wracałem z Olsztyna w ostatnia niedziele co ta wichura była..

pozdroo

AUTOR WĄTKU
razor7
 

03 cze 2009 22:22

szkoda mi było pozbywać się oponek dlatego kupiłem 16' felgi i to jest pewien kompromis na nasze dziurawe drogi i dla osób takich jak ja które dużo parkują na różnego rodzaju krawężnikach itp.

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Alufki

16 lip 2009 15:35

oto moj nowy nabytek Advanti 60 e + uniroyal rainexpert

Obrazek

w sobote postaram sie zrobic lepsze zdjecia :)

AUTOR WĄTKU
lancer
 

Re: Alufki

16 lip 2009 15:53

fajne wyglądają szczególnie ten czerwony przerywany pasek, a ile mają cali ? :)

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Alufki

16 lip 2009 16:06

ładne :) na moje oko 15 "

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Alufki

16 lip 2009 16:09

lancer napisał(a):fajne wyglądają szczególnie ten czerwony przerywany pasek, a ile mają cali ? :)


felgi 16 cali, pasek jest wewnątrz całej felgi idealnie pasuje do koloru auta

http://www.felgi-opony.com/felgi/aluminiowe/ADVANTI/ADVANTI_60E_7_0x16_4x98,5,4916,2_7_229.html

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

Re: Alufki

17 lip 2009 07:13

bardzo zacne :)

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Alufki

17 lip 2009 09:10

e2rdo napisał(a):bardzo zacne :)

O to to :)
Jedynie podczas mycia bedzie kolega Franky klął jak szewc ;)

AUTOR WĄTKU
lancer
 

Re: Alufki

17 lip 2009 09:25

Jedynie podczas mycia bedzie kolega Franky klął jak szewc

bo maja dużo zakamarków przez ilość szprych

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Alufki

17 lip 2009 09:26

Kubeusz napisał(a):
e2rdo napisał(a):bardzo zacne :)

O to to :)
Jedynie podczas mycia bedzie kolega Franky klął jak szewc ;)


niewątpliwie :P

Za to będę pewien że to Franky to Franky. Do zobaczenia na ulicach ...
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Alufki

17 lip 2009 09:57

Niewątpliwie jest sporo miejsc gdzie brud może się schować, w sobotę czyszczono auta przed wyjazdem do Włoch wiec zdam relacje.
Zrobię jeszcze kilka fotek normalnym aparatem foto jako boczny profil auta. Sam nie wiedziałem, że będzie to tak dobrze wyglądać.

Myślę, że nie będzie aż tak źle bo one są tylko na zewnątrz srebrne, wewnątrz czarne, jak coś to nie będzie widać :P

btw sprawdzał ktoś jak się ma zmiana 15 na 16 względem prędkości na prędkościomierzu, jutro chce sprawdzić z GPSem ale może ktoś już ma w tej kwestii jakieś doświadczenie :idea:

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Alufki

17 lip 2009 09:59

George napisał(a):
Kubeusz napisał(a):
e2rdo napisał(a):bardzo zacne :)

O to to :)
Jedynie podczas mycia bedzie kolega Franky klął jak szewc ;)


niewątpliwie :P

Za to będę pewien że to Franky to Franky. Do zobaczenia na ulicach ...


Jestem oznaczony .... podpisem pod tablicą rej. ramka z nickiem :)

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Alufki

17 lip 2009 10:01

Franky napisał(a):btw sprawdzał ktoś jak się ma zmiana 15 na 16 względem prędkości na prędkościomierzu, jutro chce sprawdzić z GPSem ale może ktoś już ma w tej kwestii jakieś doświadczenie :idea:

Nie powinno byc zmiany. Do wiekszych felg zakladamy nizszy profil opony.

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Alufki

17 lip 2009 11:31

Kubeusz napisał(a):
Franky napisał(a):btw sprawdzał ktoś jak się ma zmiana 15 na 16 względem prędkości na prędkościomierzu, jutro chce sprawdzić z GPSem ale może ktoś już ma w tej kwestii jakieś doświadczenie :idea:

Nie powinno byc zmiany. Do wiekszych felg zakladamy nizszy profil opony.


tak zgadza się tylko problem polega na tym, ze jakas róznica zawsze jest .... wiesz w Niemczech Cie zatrzymają za jazdę 52 km/h bo to wg nich przekroczenie prędkości, do tego fakt ze błąd radaru to około 3 km/h .... wiec masz przekroczenie w wariancie dla Ciebie najgorszym o 5 km/h.

Z tego co udało mi się wstępnie ustalić, od kompetentnej osoby pracującej w urzędzie miar to różnica zarówno w prędkości jak i przejechanej ilości możne być znaczna (kwestia impulsów).

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Alufki

17 lip 2009 11:51

Franky napisał(a):tak zgadza się tylko problem polega na tym, ze jakas róznica zawsze jest .... wiesz w Niemczech Cie zatrzymają za jazdę 52 km/h bo to wg nich przekroczenie prędkości, do tego fakt ze błąd radaru to około 3 km/h .... wiec masz przekroczenie w wariancie dla Ciebie najgorszym o 5 km/h.
Z tego co udało mi się wstępnie ustalić, od kompetentnej osoby pracującej w urzędzie miar to różnica zarówno w prędkości jak i przejechanej ilości możne być znaczna (kwestia impulsów).

Roznice mozna zminimalizowac prawie do zera dobierajac odpowiedni zamiennik.
Odnoszac sie do kwestii Dojczlanda - zawsze mozna dobrac zamiennik tak, zeby wskazywana predkosc byla ciut wieksza niz rzeczywista, choc z drugiej strony liczniki praktycznie zawsze pokazuja wyzsza predkosc niz jest rzeczywista, wiec wniosek nasuwa sie troche sam :)

AUTOR WĄTKU
lancer
 

Re: Alufki

17 lip 2009 12:07

tu jest odpowiedź na wasze bolączki z rozmiarem opon itp
http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Alufki

17 lip 2009 12:32

lancer napisał(a):tu jest odpowiedź na wasze bolączki z rozmiarem opon itp
http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp


znalazłem jeszcze gdzie indziej z prędkościami http://www.felgi-opony.com/zamienniki_opon.php

generalnie niby 16 cali a tu przy niższym profilu koło jest "mniejsze" o 0.4% (2.6 mm)

prędkość rzeczywista na 195/65/15 vs. 205/55/16

odpowiednio 50, 90, 110 km/h --- 49.8, 89.6, 109.5 km/h

Lancer dzięki za podpowiedz drinkss

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl