nokiany gr2

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
qzim
 

nokiany gr2

17 gru 2008 15:05

ok, kupiłem te oponki co w temacie, założyłem je wczoraj i teraz za kazdym razem jak startuje na skrzyzowaniu koła buksują i włącza się kontrolka esp. Z letnimi nie miałem czegoś takiego i teraz normalnie boje się jezdzic...faktycznie sa duzo bardziej ciche niż letnie, ale takie efekty chyba nie są normalne, co o tym sądzicie?

ps. Temperatura 2-3 stopnie w plusie, droga lekko wilgotna.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

17 gru 2008 15:18

na mokrym i suchym asfalcie zmimówki z reguly trzymaja slabiej od letnich (niezaleznie od temp). Na sniegu jest na odwrot.

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

17 gru 2008 15:27

<span>zajcol</span> napisał(a): mokrym i suchym asfalcie zmimówki z reguly trzymaja slabiej od letnich

no ale bez przesady, nie powinien mieć takich problemów jak opisuje
ja mam fuldy na które połowa internetu pluje i nie miałem takich problemów (wg mojej opinii są to dobre opony)
może kolega ma za ciężką nogę
warunki zimowe (późnojesienne) wymagają trochę spokojniejszej jazdy choć nie zawsze
nie jeźdżę spokojnie a kontrolka esp nie paliła mi się jeszcze ani razu

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

17 gru 2008 15:27

chyba wr g2...ja tez mam i mi nie boksują...a ruszam często dynamicznie...

AUTOR WĄTKU
opti
 

Re: nokiany gr2

17 gru 2008 15:27

qzim napisał(a):...faktycznie sa duzo bardziej ciche niż letnie,


ja zauważyłem coś dokładnie przeciwnego tzn że te zimówki są głośniejsze szczególnie w trasie przy prędkości 140-160 (A4)

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

17 gru 2008 16:44

rsimon napisał(a):no ale bez przesady,


Żadna przesada. Zimowki na asfalcie daja tylka.

AUTOR WĄTKU
qzim
 

17 gru 2008 19:56

nie wiem czy mam ciezką noge...podczas ruszania na jedynce dochodze do 1.5-2 tys obrotow

ps. to w takim razie jaki jest sens zakladania zimowek w polskich warunkach?

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: nokiany gr2

17 gru 2008 20:24

qzim napisał(a):ok, kupiłem te oponki co w temacie, założyłem je wczoraj i teraz za kazdym razem jak startuje na skrzyzowaniu koła buksują i włącza się kontrolka esp. Z letnimi nie miałem czegoś takiego i teraz normalnie boje się jezdzic...faktycznie sa duzo bardziej ciche niż letnie, ale takie efekty chyba nie są normalne, co o tym sądzicie?

ps. Temperatura 2-3 stopnie w plusie, droga lekko wilgotna.


Witam,

Mam zalozone te nokiany(w rozmiarze 16") i jestem bardzo zadowolony - wydaja sie byc bardziej ciche niz fabryczne letnie micheliny, buksowania przy ruszaniu w zadnej temperaturze nie wystepuje...
Jesli chodzi o efekt slabszej przyczepnosci na mokrym miedzy zimowkami a letnimi, to w mojej opinii zimowki duzo lepiej zachowuja sie na mokrym - szczegolnie odczuwalne gdy po zimie zmieni sie opony, a czlowiek przyzwyczajony do przyczepnosci zimowek...

pozdr.piotr

AUTOR WĄTKU
Daru
 

17 gru 2008 20:27

Nowe oponki mają na sobie warstwę czegoś tam i musi się oponka dotrzeć przez 100-200 km. Po kilku dniach powinno byc zdecydowanie lepiej. A tak apropo też nie mam takich problemów jak ty choć mam inne opony (Pirelli Sottozero).

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6557
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

17 gru 2008 22:04

Mam WR G2 i ruszam bez problemu. Niektórzy głoszą to, co przytoczył Daru - czyli że opona musi zetrzeć warstwę produkcyjną przez jakieś 200- 300 km i dopiero po tym przebiegu uzyskuje parametry "eksploatacyjne".
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

17 gru 2008 22:57

qzim napisał(a):ps. to w takim razie jaki jest sens zakladania zimowek w polskich warunkach?



Taki, że kilka - kilkanascie dni w roku drogi sa biale, a jeszcze czesciej lezy na nich bloto posniegowe, a wtedy na letnich czesto nie da sie jechac wcale.

Serio serio - nic nie ma za darmo - trakcja na sniegu jest okupiona gorszą przyczepnoscią na asfalcie...

AUTOR WĄTKU
kawanagila
 

17 gru 2008 23:38

a ja kupiłem jakąś taniochę (fulda cristall montero 2) i.. trzymają na asfalcie lepiej niż letnie ( mokrym i suchym) przy ostrych zakrętach na letnich mnie potrafiło czasem wyrzucić na zew zakrętu, na zimówkach jedzie lepiej i trzyma tor jazdy. oczywiście mówię o ostym jeżdżeniu, przy normalnej jeździe takie rzeczy się nie dzieją.. no ale zimówki mają lepszą przyczepność i to mnie trochę dziwi, bo tańszych już nie było (tylko dębica i różne chińskie wynalazki) no i są CICHSZE od letnich!! za to letnie muszę pochwalić, bo jak się zrobiło biało jednego dnia w listopadzie to przejechałem na nich ze śląska do wawy po białych drogach i tragedii nie było (do 90 km/h dało się normalnie jechać i hamowały nawet!!

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

18 gru 2008 01:14

<span>qzim</span> napisał(a):jak startuje na skrzyzowaniu koła buksują


Pisałem już o tym.
Ja też tak mam.
:cry:

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

18 gru 2008 01:50

N_Jay napisał(a):
<span>qzim</span> napisał(a):jak startuje na skrzyzowaniu koła buksują


Pisałem już o tym.
Ja też tak mam.
:cry:


Tez na tych nokianach? To ciekawe, mnie sie jeszcze nie zdarzylo zabuksowac...Moze koledzy ktorym buksuja kola maja za duzo
ze sportowca we krwi?
:-)

pozdr.piotr

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

18 gru 2008 08:53

<span>kawanagila</span> napisał(a): jakąś taniochę (fulda cristall montero 2)

to nie jest jakaś tam taniocha, aczkolwiek nie są to drogie opony
firma fulda produkuje b.dobre opony
ten model który masz jest względnie tani bo jest dedykowany do normalnych samochodów jako standardowa opona bez żadnych aj waj.
jeżdźę na takich samych oponach (już drugi komplet) i bardzo sobie je chwalę - choć opinie na ich temat w internecie są różne

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

18 gru 2008 12:53

<span>pioteer</span> napisał(a):Tez na tych nokianach? To ciekawe, mnie sie jeszcze nie zdarzylo zabuksowac...Moze koledzy ktorym buksuja kola maja za duzo
ze sportowca we krwi?
Smile

No tak. Zapomniałem dodać, że na spokojnie to nie buksują, ale trochę energiczniejszy start i już... Nie nazwałbym tego sportowym. Letnie Michelinki nigdy mi się nie zrywały w podobnych warunkach. Ogólnie uważam, że ich przyczepność podczas hamowania na suchej nawierzchni przy niskich temperaturach jest dużo gorsza niż letnich w lecie.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

18 gru 2008 12:57

<span>N_Jay</span> napisał(a):Ogólnie uważam, że ich przyczepność podczas hamowania na suchej nawierzchni przy niskich temperaturach jest dużo gorsza niż letnich w lecie.

hmm ... a nie powinno tak być ?
Ciepło i guma do bardzo dobra przyczepność. Nie ma co porównywać tych warunków
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

18 gru 2008 13:19

gzim z ocena poczekaj az przejedziesz jakies 400 km opona musui sie ułożyc

AUTOR WĄTKU
bociek
 

28 gru 2008 22:36

Dzisiaj postanowiłem sprawdzić swoje nokiany. Nawierzchnia sucha ale koła zaczęły się ślizgać przy starcie z 3000 tyś obrotów. Poniżej bez szans.
Test się przeniósł na lekko pokryty śniegiem, oblodzony asfalt. Tutaj wystarczyło 2000 tyś.
IMO coś nie halo z oponami kolegi qzim
Natomiast zajebiaszczo się lata bokami na lodzie

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6557
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

04 sty 2009 09:42

Wczoraj wytestowane na poworcie z Austrii - od Poznania śnieg i zawierucha, w okolicach Lubawy zaspy że hej. Nokiany górą :)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Następna strona
Powrót do Zawieszenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl