Tempomat & Yellow Dakar

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
jv10
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

07 sie 2011 10:00

szady napisał(a):Dwa tygodnie temu byłem sam osobiście i poruszałem ten temat - kierownica na allegro 250zł + robocizna 750zł czyli za tysiaka masz tempomat (...) jak dobrze pamiętam to szef salonu sobie zrobił takiegomoda w swojej kijance i wszystko jest ok. Rzecz jasna mówię o 1.6 CRDI.


W innym miejscu doczytałem, że 1.6 CRDi nie ma linki sterującej mechanicznie przepustnicą, tylko sterowanie elektroniczne. Czyli mam radio, ale nie mam kierownicy z przyciskami? :) Domyślam się, że wszystkie Diesle mogłyby mieć za darmo tempomat (pewnie kwestia dodania do komputera obsługi przycisków i śledzenia zadanej prędkości), ale wkroczył marketing i uznał to za opcję wartą (niemałej) dopłaty.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Tempomat & Yellow Dakar

07 sie 2011 10:21

jv10 napisał(a):W innym miejscu doczytałem, że 1.6 CRDi nie ma linki sterującej mechanicznie przepustnicą, tylko sterowanie elektroniczne. Czyli mam radio, ale nie mam kierownicy z przyciskami? :) Domyślam się, że wszystkie Diesle mogłyby mieć za darmo tempomat (pewnie kwestia dodania do komputera obsługi przycisków i śledzenia zadanej prędkości), ale wkroczył marketing i uznał to za opcję wartą (niemałej) dopłaty.


Każdy cee'd ma sterowanie elektroniczne sterowanie przepustnicą tak jak elektronika steruje pedałem przyśpieszenia. Nie mniej jednak przy tempomacie są inne urządzenia :) Więc jeśli chcesz tempomat musisz powymieniać te elementy lub zakupić zestaw kompatybilny ze sterowaniem z kierownicy. W teorii to prosta sprawa jednak w praktyce kosztowna. Tak jak wymiana radia :)
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

08 sie 2011 10:19

Ceedy benzynowe sprzed FL nie mają elektronicznej przepustnicy, tylko linkę gazu - dlatego w moim przypadku jedynym rozwiązaniem był montaż tempomatu uniwersalnego firmy Waeco. Fachowcy od montażu tempomatu są w ASO Lublin Kalinówka.Skontaktuj się z nimi.

AUTOR WĄTKU
jv10
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

08 sie 2011 11:36

Dziękuję za odpowiedzi. Niestety, ale Lublin odpada - mało kiedy jestem w Polsce w Trójmieście, a co dopiero na południu :) Miałem nadzieję, że ktoś spróbował metody podanej przez użytkownika szady. Czekam na odpowiedź z salonu w Sopocie (może coś się zmieniło przez ten czas?)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tempomat & Yellow Dakar

08 sie 2011 15:17

rawemon napisał(a):Ceedy benzynowe sprzed FL nie mają elektronicznej przepustnicy, tylko linkę gazu - dlatego w moim przypadku jedynym rozwiązaniem był montaż tempomatu uniwersalnego firmy Waeco. Fachowcy od montażu tempomatu są w ASO Lublin Kalinówka.Skontaktuj się z nimi.


??!! a po FL jest inaczej?? Pamiętam ten wątek, opisywałeś przeboje z montażem, ale dałem sobie spokój, czyżbyś chciał powiedzieć że w benzynie po FL jest elektroniczna przepustnica??
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

08 sie 2011 15:33

No raczej? Nie czujesz różnicy między linką, a elektronicznym przekaźnikiem jak wciskasz pedał gazu??

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

08 sie 2011 17:12

To, że w benzynie po FL jest elektroniczna przepustnica - takie info dostałem Z ASO Lublin Kalinówka.

AUTOR WĄTKU
jv10
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

08 sie 2011 20:22

Wg salonu KIA w Sopocie nie ma możliwości montażu tempomatu poza fabryką. Wydaje mi się, że nie zależy im na dodatkowym zysku. Pora na e-mail do KMP - może mają lepsze informacje.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tempomat & Yellow Dakar

08 sie 2011 20:55

temat wraca, jestem za żeby ktoś dał konkretne info. Jeżeli do FL da się domontować w jakiś spoób oryginalny tempomat a nie taką "blokadę linki" Waeco/Webasto to jestem pierwszy!!
hacker nie, nie czuję bo nie mam do porównania ;]
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
jv10
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

09 sie 2011 08:33

Oto odpowiedź z KMP:
Witam,

Uprzejmie informujemy, że nie ma możliwości zamontowania dodatkowo tempomatu w Pańskim samochodzie.

Z poważaniem,
XXXXX XXXXXXXXXX
Infolinia KIA Motors Polska Sp. z o.o.
0801 542 542

Niniejsza wiadomość została przesłana w imieniu KIA Motors Polska Sp. z o.o. przez Polskie Centrum Marketingowe Sp. z o.o.


Trzeba uważać z tym montażem, podobnie jak z dodaniem LPG przez ASO Skody (więcej tutaj). Może być tak, że poza ASO, który zamontował tempomat, wszystkie inne będą odmawiać napraw gwarancyjnych (?)

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

09 sie 2011 18:56

Ponieważ temat drążyłem długo, to jakiś czas temu dostałem odpowiedź z KMP, że jeżeli chcę to można zamontować tempomat w moim ceedzie 1.6DOHC MY2008.Przestrzegano mnie przed wysokimi kosztami (między 5 a 10 tysięcy zł) Natomiast od kierownika salonu w Kalinówce dostałem info, że w benzynowym ceedzie po FL można zamontować tempomat, bo jest elektroniczna przepustnica (wymiana przycisków na kierownicy i podłączenie pod komputer).

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tempomat & Yellow Dakar

09 sie 2011 22:18

rawemon napisał(a):między 5 a 10 tysięcy zł

clapping
jutro dzwonię do technotopu
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
jv10
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

11 sie 2011 13:25

Ryba4 napisał(a):jutro dzwonię do technotopu

Jakie wieści? :)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

11 sie 2011 14:11

jv10 jak ryba mówi, że jutro to trzeba mu dać z 3 tygodnie :D

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tempomat & Yellow Dakar

11 sie 2011 14:22

spier*&laj ;P

jakiś dyrektor Czechowski który ogarnia temat jest na urlopie, ale gość z miejsca powiedział że do diesla tak, to benzyny nie ważne czy przed czy po FL się nie da bo jest linka, a nie przypomina sobie tematu montażu tego uniwersalnego Waeco, ale szef coś będzie wiedział, więc za 2 tygodnie... :(
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Tempomat & Yellow Dakar

11 sie 2011 14:26

Ryba4 napisał(a):to benzyny nie ważne czy przed czy po FL się nie da bo jest linka

na linki to niech uważa bo są modne ostatnio. Nie ma żadnej linki przynamiej w 1,6 :)
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
jv10
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

11 sie 2011 14:31

Ryba4 napisał(a):dyrektor Czechowski który ogarnia temat jest na urlopie, ale gość z miejsca powiedział że do diesla tak

Skąd w tamim razie negatywna opinia KMP nt. możliwości dodania tempomatu?

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

11 sie 2011 15:02

Może klasycznie - żyjemy w Polsce - trzeba będzie napisać do jakiegoś niemieckiego serwisu kii. Pewnie odpowiedzą, że bez najmniejszego problemu się da.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

11 sie 2011 18:13

Oto odpowiedź jaką dostałem w 2010 roku z KMP (maila pisałem po angielsku do głównej centrali KIA):
"Szanowny Panie,
Z głównej strony Kia Motors dotarło do Nas Pańskie zapytanie, odnoszące się do możliwości doposażenia samochodu cee’d o system Cruise Control. Odpowiadając na Pańskie zapytanie informuję, iż zabieg taki nie jest zalecany ze względu na nieracjonalne koszty jakie za sobą pociąga. Konieczna bowiem jest zmiana m.in. wiązek elektrycznych, sterownika silnika, koła kierownicy.
Niemniej jednak jeśli będzie Pan zdecydowany proszę skierować prośbę o dokładną wycenę potrzebnych elementów i pracochłonność przeróbek do najbliższego autoryzowanego Dealera Kia Motors.
Z poważaniem
Service Department
Field Engineer
KIA MOTORS POLSKA Sp. z o.o."
P.s.
A zestaw waeco zamontowano mi w jednym z warszawskich ASO.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4202
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Tempomat & Yellow Dakar

11 sie 2011 18:52

Wydaje mi się, ze w kii jest standardowo. W dieslu ECU to EDC 16/17 Boscha. A tam nie ma konieczności wymiany a jest możliwość aktywacji za pomocą komputera. Jako że to diesel to czujnik na hamulcu i sprzęgła ma [mogą być wymagane podwójne. Ewentualny problem może być ze zwijaczem airbagu bo przez niego przechodzą styki przycisków na kierownicy. Prawdopodobnie będzie do wymiany razem z kierownicą. Wiązka raczej jest...
Kwestia jest taka czy KMP pozwala na taki zabieg [zazwyczaj producenci nie zezwalają] i czy w ASO na tyle ogarniają kompa :)
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl