Przednie wycieraczki - przegląd oferty

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
krzysztof1969
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

09 gru 2013 16:17

Ja mam coś takiego http://e-wycieraczki.pl/kia-cee-d-2006- ... 9/p,308428 całkiem dobrze się sprawują już jakiś czas i wcale na nich nie narzekam.

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

09 gru 2013 16:20

krzysztof1969 napisał(a):A dla czego 650 i350 http://e-wycieraczki.pl/kia-cee-d-2009- ... 2/p,328949


Dlatego, że kolega ma Cee'd II.

Idąc tropem kolegów...
http://e-wycieraczki.pl/kia/cee-d-2012/c,66679,1

Osobiście brałbym BOSCH. Niestety, niedawno kupowałem do swojego i pożydziłem trochę i kupiłem jakieś... sam nie wiem jużjakie. Po 2 miesiącach smugi na szybie, nie zbierają dobrze. Porażka. Po zimie czeka mnie znów wydatek, ale tym razem na bank wezmę BOSCH.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
szpula
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

09 gru 2013 16:57

Cichy_83 napisał(a):Panowie odgrzebię trochę temat bo muszę po niecałym pół roku wymienić w nowyc ceedzie wycieraczki - no tak mi już smużą, że w nocy szlag trafia.
Może mi ktoś potwierdzić rozmairy - 650 i 350 mm? Nigdzie nie mogę się doszukać, a tak by mi z pomiarów wychodzilo :)
No i drugie pytanie - co polecacie? Brać Bosch Aerotwin czy może co tańszego?


Mnie oryginalne od nowości strasznie denerwują i smużą... Jedna z niewielu rzeczy, do których można się w nowym Ceedzie przyczepić.
Całe szczęście, że koszt nowych stosunkowo niewielki.

AUTOR WĄTKU
Pizzojad
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

09 gru 2013 17:53

Do usunięcia

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

09 gru 2013 18:14

krzysztof1969 napisał(a):A dla czego 650 i350 http://e-wycieraczki.pl/kia-cee-d-2009- ... 2/p,328949


Zapewne dlatego, że w modelu JD są inne niż w ED.

http://e-wycieraczki.pl/kia-cee-d-2012-wycieraczki-kia-cee-d-2012-bosch-aerotwin/p,334163

Przy tej cenie zamienników warto się zastanowić nad OEM.

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

09 gru 2013 20:23

No właśnie zanabyłem komplet aerotwinów na alledrogo za 85 zł za komplet plus 15 zł wysyłka kurierem.
http://allegro.pl/show_item.php?item=3722687434
http://allegro.pl/show_item.php?item=3702502797
Zobaczę co to warte jak do mnie dojdzie :) Jak ktoś z Katowic to wysyłka pewnie by odpadła.

AUTOR WĄTKU
Pimps
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

09 gru 2013 20:36

A w oryginale jak kupowaliście auta to jakie mieliście wycieraczki - bo ja mam hybrydowe i one mi się wizualnie podobają. Te bezprzegubowe po zamontowaniu strasznie wystają w miejscach zaczepu do ramienia i to mi się jakoś nie za bardzo podoba.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

10 gru 2013 10:12

Pimps napisał(a):A w oryginale jak kupowaliście auta to jakie mieliście wycieraczki - bo ja mam hybrydowe i one mi się wizualnie podobają. Te bezprzegubowe po zamontowaniu strasznie wystają w miejscach zaczepu do ramienia i to mi się jakoś nie za bardzo podoba.

Wszyscy maja takie same czyli z taką obudowa plastikową, ale zamienników takich nie widziałem

AUTOR WĄTKU
Pimps
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

10 gru 2013 14:04

less napisał(a):
Pimps napisał(a):A w oryginale jak kupowaliście auta to jakie mieliście wycieraczki - bo ja mam hybrydowe i one mi się wizualnie podobają. Te bezprzegubowe po zamontowaniu strasznie wystają w miejscach zaczepu do ramienia i to mi się jakoś nie za bardzo podoba.

Wszyscy maja takie same czyli z taką obudowa plastikową, ale zamienników takich nie widziałem


A oryginały gdzieś takie może widziałeś albo ktoś widział - gdzie można takowe kupić?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

10 gru 2013 17:14

Pimps napisał(a):A oryginały gdzieś takie może widziałeś albo ktoś widział - gdzie można takowe kupić?


ASO, w tej chwili coś około 110 pln.

AUTOR WĄTKU
Pimps
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

10 gru 2013 18:05

szczur75 - dzięki za info.

AUTOR WĄTKU
c4rb0n
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

10 gru 2013 21:17

Ogólnie wycieraczki wykonane w technologii "flat" (czyli samo zbrojenie + guma) uchodzą za jakościowo lepsze. Czy więc ze względów estetycznych warto decydować się na wycieraczki pałąkowe, choć wyglądem imitujące "flaty" (takie jak w momencie zakupu)?
Chociaż, jak to zwykle bywa, zdania mogą być podzielone i każdy ma pewnie jakieś własne spostrzeżenia. Ja jednak czułem się trochę oszukany, kiedy w katalogu czytałem, że wyjadę z salonu samochodem z wycieraczkami wykonanymi w technologii płaskiego pióra, a przy odbiorze były założone te plastikowe. Akurat na to zwróciłem uwagę, bo swego czasu składałem różnego rodzaju wycieraczki w fabryce Valeo w Skawinie.

AUTOR WĄTKU
Vraneg
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

10 gru 2013 22:18

Jestem wierny od lat wycieraczkom Boscha. Najpierw tych w wersji Eco, a aktualnie AeroTwin. Wytrzymują spokojnie rok przy przebiegu 15000 - 20000 km. Ciche, dobrze sprawują się nawet na mrozie. Proponuję kupować w normalnych sklepach motoryzacyjnych, nie przez internet. Za komplet zapłaciłem ok. 85 zł.

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

11 gru 2013 07:02

No i do mnie doszły te wycieraczki Boscha z allegro. Na pierwszy rzut oka było ok, później okazało się, że ta mniejsza wycieraczka do C2 ma 340 zamiast deklarowanych na allegro 350 mm. Niby nie dużo i da się żyć, ale niesmak pozostaje. Po założeniu - niebo a ziemia. Nowe bosche sgarniają wszystko elegancko, nie ma smug, zachlapań. Cicho czyli tak jak być powninno. Zobaczymy jak się będą sprawdzać po zimie :he Na chwilę obecną jest ok, polecam.

AUTOR WĄTKU
c4rb0n
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

11 gru 2013 21:08

Ja z wymianą poczekam do wiosny, ale przy tych Waszych komentarzach chyba wiem już, co kupię :).

AUTOR WĄTKU
egzekutor88
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

15 gru 2013 07:48

Mi znajomy mechanik mówił że lepiej jest zmienić na zwykłe wycieraczki czyli te płaskie ponieważ w przegubowych muszą być sprężyny w stanie idealnym żeby dobrze wodę odprowadzały ale narazie nie sprawdzałem ponieważ jeszcze są w dobrym stanie.Może ktoś się wypowie co stosował płaskie.

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

15 gru 2013 11:12

egzekutor88 napisał(a):Mi znajomy mechanik mówił że lepiej jest zmienić na zwykłe wycieraczki czyli te płaskie ponieważ w przegubowych muszą być sprężyny w stanie idealnym żeby dobrze wodę odprowadzały ale narazie nie sprawdzałem ponieważ jeszcze są w dobrym stanie.Może ktoś się wypowie co stosował płaskie.

Przecież w ceedzie są płaskie! :lol:

AUTOR WĄTKU
c4rb0n
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

15 gru 2013 13:41

No niestety nie, oryginalnie są pałąkowe, tylko okryte taką plastikową listwą, żeby imitować płaskie.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4202
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

17 gru 2013 12:12

No to chyba teraz dają inne oryginały. W 2010 były takie jakie miały być. Gdzieś je mam to Ci zrobię zdjęcia.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Cichy_83
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

18 gru 2013 08:29

Potwierdzam, ja odebrałem auto w czerwcu - wycieraczki klasyczne, pokryte takim plastikowym niby spoilerem. Po 3 dniach, słonecznej letniej pogody, jak przyszło mi użyć wycieraczki po raz pierwszy po stronie pasażera pojawiły się smugi :) Wniosek - wycieraczki g**ne. A że gwarancja wycieraczek nie obejmuje to od kilku dni z zadodoleniem używam aero twinów :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl