Opróżnienie zbiornika spryskiwacza.

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
awer
Kierownik
 
Posty: 452
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Opróżnienie zbiornika spryskiwacza.

08 mar 2011 20:06

Witam wszystkich forumowiczów.
Od kilkudziesięci minut przeglądam poszczegolne działy forum, by rozwiązać problem, jak w temacie, ale nie znalazłem odpowiedzi. Kupiłem płyn, który zapewne zadowoliłby "smakoszy" nalewki na kościach. Jak, go wlewałem to akurat miałem potężny katar, więc "nie wyczułem" nadchodzących problemów. :D

Czy ktoś podzieli się ewentualnie swoim doświadczeniem w szybkim opróżnieniu zbiornka płynu spryskiwacza, bez jego demontażu? Mnie przychodzi tylko na myśl ściągnięcie wężyka z rozgałęźnika przed dyszami i uruchomienie pompki spryskiwacza. Obawiam się, że to trochę może potrwać. Może ktoś ma inny pomysł?
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

rodrigez
 

Re: Opróżnienie zbiornika spryskiwacza.

08 mar 2011 20:12

Witam
najlepszy sposób to taki jak opisales z odessaniem (dostęp do zbiorniczka jest kiepski i gdzieś były zdjecia z ruskiego forum jak go wymątować). Ja bym wsadzil taki weżyk jak jest do napowietrzania akwarum dla rybek i poprostu odessał strzykawką jakaś dużą (trochę to zajmie) bo trochę szkoda by mi było silniczka do spryskiwaczy żeby to opróżnił (czytaj drogi jak cholera ten silnik).
Pozdrawiam

karolfm
 

Re: Opróżnienie zbiornika spryskiwacza.

08 mar 2011 21:42

awer napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów.
Od kilkudziesięci minut przeglądam poszczegolne działy forum, by rozwiązać problem, jak w temacie, ale nie znalazłem odpowiedzi. Kupiłem płyn, który zapewne zadowoliłby "smakoszy" nalewki na kościach. Jak, go wlewałem to akurat miałem potężny katar, więc "nie wyczułem" nadchodzących problemów. :D

Czy ktoś podzieli się ewentualnie swoim doświadczeniem w szybkim opróżnieniu zbiornka płynu spryskiwacza, bez jego demontażu? Mnie przychodzi tylko na myśl ściągnięcie wężyka z rozgałęźnika przed dyszami i uruchomienie pompki spryskiwacza. Obawiam się, że to trochę może potrwać. Może ktoś ma inny pomysł?

A kolega tak ni gruszki ni z avocado...
Nie przywitał się, nie ankietował, nie oddał honorowo oleju :twisted:
Jak załączysz spryskiwacz szyby tylnej to migiem opróżnisz zbiornik. Zostaw połowę i dolej coś lepszego, muzę zniweluje zapach..

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6885
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Opróżnienie zbiornika spryskiwacza.

08 mar 2011 22:30

Tu mas opisany ten problem:

tu: viewtopic.php?f=78&t=4137
i tu: viewtopic.php?f=98&t=4930

a najlepiej to jw, tylny spryskiwacz i w pół minuty nie będzie płynu :)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
awer
Kierownik
 
Posty: 452
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Opróżnienie zbiornika spryskiwacza.

09 mar 2011 18:30

W drodze do pracy "przepłukałem" porządnie tylny spryskiwacz, a po pracy nabyłem wężyk w sklepie akwarystycznym i dokończyłem dzieła. Obydwa zaproponowane sposoby są godne polecenia. :) Kurcze tylko ten pieprz... zapach. :D Ostatni raz kupiłem płyn w promocyjnej cenie.

Dziękuję za pomocną radę.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

bociek
 

Re: Opróżnienie zbiornika spryskiwacza.

09 mar 2011 21:45

Do następnego płynu dolej ze setkę płynu do mycie naczyń

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
awer
Kierownik
 
Posty: 452
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Opróżnienie zbiornika spryskiwacza.

09 mar 2011 22:17

W czym to będzie pomocne?
Po uzupełnieniu nowego płynu, "przedmuchałem" instalację, by pozbyć się resztek poprzedniego. Przykry zapach ustąpił.
Pisząc wcześniej:
Kurcze tylko ten pieprz... zapach.

miałem na myśli doznania związane z pozbyciem się poprzedniego płynu.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Piotr13
 

Re: Opróżnienie zbiornika spryskiwacza.

10 mar 2011 09:00

bociek napisał(a):Do następnego płynu dolej ze setkę płynu do mycie naczyń

No właśnie zgodnie z sugestią tak zrobiłem i kurcze tak cholernie zaczęło mazać, że czekam aż się wyczerpie i zaleję normalnie bez dodatków.
Nie wiem czy to wina płynu do garów (wlałem Fairy - może trzeba Ludwik :o) czy już szlag trafia wycieraczki (nie wymieniane od nowości, ale wcześniej tak nie mazały).

bociek
 

Re: Opróżnienie zbiornika spryskiwacza.

10 mar 2011 11:31

Piotr13 napisał(a):
bociek napisał(a):Do następnego płynu dolej ze setkę płynu do mycie naczyń

No właśnie zgodnie z sugestią tak zrobiłem i kurcze tak cholernie zaczęło mazać, że czekam aż się wyczerpie i zaleję normalnie bez dodatków.
Nie wiem czy to wina płynu do garów (wlałem Fairy - może trzeba Ludwik :o) czy już szlag trafia wycieraczki (nie wymieniane od nowości, ale wcześniej tak nie mazały).


Nie stosowałem innych niż ludwika. Może przesadziłeś z proporcjami?

rybkin
 

Re: Opróżnienie zbiornika spryskiwacza.

10 mar 2011 11:53

Piotr13 napisał(a): (wlałem Fairy - może trzeba Ludwik :o)

jak mawiał Nikoś Dyzma.. "to co nie nasze ,to mi szkodzi " :mrgreen:

Piotr13
 

Re: Opróżnienie zbiornika spryskiwacza.

10 mar 2011 15:43

bociek napisał(a):Może przesadziłeś z proporcjami?

Dwa lub trzy machnięcia dozownikiem.
Dam sobie spokój z dodatkami i zaleję jak zwykle, a skoro zapowiadają wiosnę to zaleję letnim (bo zimowy się skończył).

Powrót do Tipsy i triksy ...

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl